Geçen yıl çeşitli müsabakalarda 32 madalya elde eden Yüksekova Kayak Takımı sporcuları, antrenörleri gözetiminde soğuk ve sisli havaya aldırış etmeden Güçlü köyü yakınındaki Kar pistinde günde 5 Saat antrenman yapıyor.

Aralık, ocak ve şubat aylarında yapılacak müsabakalara hazırlanan genç sporcular, puanlı etap yarışlarında derece elde etmeyi hedefliyor.

Kayak antrenörü Bayram Ören, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sezon karın geç yağdığını ancak buna rağmen çalışmalarını yoğun şekilde sürdürdüklerini söyledi.

- 'Ülkemizi gururla temsil edeceğiz'

Şampiyonalara çok iyi hazırlandıklarını anlatan Ören, şöyle devam etti:

"Üç günlük çalışmanın ardından K1 Ligi için 13 kişilik sporcu ekibiyle Erzurum'a gideceğiz. Geçen sene büyük başarılar elde ettik, 32 madalya kazandık. Sporcularımız uluslararası arenada da başarılar elde etti. Daha büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Ülkemizi, memleketimizi gururla temsil edeceğiz. Şu an zorlu şartlarda çalışmalarımız devam ediyor."

Daha önce güç, dayanıklılık, çabukluk ve sürat gibi çalışmalar yaptıklarını aktaran Ören, şunları kaydetti:

"İnşallah bu çalışmaların meyvesini yarışlarda alacağız. Bu yıl çok kaliteli malzemelerle antrenman yaptık. Dünyada şu an en iyi kayaklı koşu malzemelerine sahibiz. Valiliğin, kaymakamlığın ve belediyenin bize büyük destekleri oldu. Çocuklarımız eksiksiz bir şekilde kaliteli malzemelerle çalışmalarını sürdürüyor. Yüksek bir yerde yaşıyoruz. Rakım 2 bine yakın. Karın yerde kalma süresi çok uzun. Neredeyse 5-6 Ay karda antrenman yapabiliyoruz."

Sporculardan Berivan Kartal da çalışmaların güzel geçtiğini dile getirerek, "Hedefimiz Türkiye'yi olimpiyatlarda temsil etmek ve bayrağımızı dalgalandırmaktır. Birçok milli sporcumuz var. En çok milli sporcu da burada yetişiyor. Zor şartlarda çalışmamıza rağmen güzel bir duygu. Bu sporu yaptığım için mutluyum." ifadelerini kullandı.(AA)

Editör: Haber Merkezi