Vali Ali Çelik, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsızlık ruhuyla yola çıkarak, Anadolu’da milli mücadeleyi başlattığı tarihi bir gündür dedi.

Vali Çelik, mesajının devamında," Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlayan bu mücadele, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük idealine olan inancını ve ulusal direniş ruhunu canlandırmış ve bir milletin gönlünde yanıp tutuşan bağımsızlık meşalesini alevlendirmiştir.

Atatürk bu özel günü, gösterdiği yolda ilerlemeleri, milli değerlere sahip çıkmaları ve ülkeyi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkartacak kudreti taşımaları sebebiyle tüm gençliğe armağan etmiştir.

Sevgili gençler; Atatürk'ün gösterdiği yolda ilerleyerek milli ve manevi değerler ışığında, bilgi ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak ülkenin kalkınmasına ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında en büyük rol sizlere düşmektedir. Sizler yarının liderleri ve yöneticilerisiniz.

Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan sizlersiniz. Sizlere olan güvenimiz ve inancımız tamdır. Atatürk'ün de dediği gibi “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.”

Hakkarili Fırat öğretmen 17 yıl görev yaptığı okula veda etti Hakkarili Fırat öğretmen 17 yıl görev yaptığı okula veda etti

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Editör: Haber Merkezi