Hakkari Valisi Ali  Çelik başkanlığında gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı  Buğra Karadağ, Şemdinli Kaymakamı, Ali Ekber Ateş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral  Necip Çarıkçıoğlu, Ak Parti İl Başkanı Zeydin Kaya, Şemdinli Merkez mahalle ve köy muhtarları ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Şemdinli Belediyesi konferans salonunda gerçekleşen toplantıda; Şemdinli’deki mahalle ve köylerin mevcut durumları, ihtiyaç ve beklentileri konuşuldu. Toplantı da muhtarlar, sorumlu oldukları mahalle ve köylerdeki ulaşım, alt yapı, doğalgaz, elektrik, su ve internet hizmetlerinin arttırılması yönündeki ihtiyaçları aktardı. Talepleri alan Çelik, taleplerin gereğinin yapılması ve takip edilmesi hususunda orada hazır bulunan kurum müdür ve yetkilileri görevlendirdi.

 Ardından Vali Ali Çelik ve Kaymakam Ali Ekber Ateş,  Şemdinli Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan Dila Gelinlik Sarayı’nın açılış törenine katıldı.  Yeni açılan işletmenin Şemdinli’ye hayırlar getirmesi temennisinde bulanan Vali Çelik, “işletme sahibi Dila Şen’e hayırlı ve bol kazançlar” diledi.

DEM'li Parlak Hakkari'deki yol sorununu meclise taşıdı DEM'li Parlak Hakkari'deki yol sorununu meclise taşıdı

Kaynak: Nirgül UYSAL