Daha önce bazı okulların öğrencilerini İstanbul ve Çanakkale gezisiyle ödüllendiren Vali Çelik, bu sefer de Hakkari Fen Lisesi ve Hakkari Anadolu Lisesi öğrencilerini, İstanbul ve Erzurum gezisiyle ödüllendirdi. 

Gezilerini tamamlayan öğrenciler, Hakkari’ye döndüler. 

Vali Ali Çelik, gelecek planları yapan gençlere, üniversite tercihlerinde yol haritası olacak bu gibi gezileri hediye etmekten mutluluk duyduğunu; amaçlarının, gençlerin moral ve motivasyonlarını artırmak ve büyük şehirlerdeki gözde üniversiteleri ziyaret ettirerek gençleri, buralara özendirmek, olduğunu belirtti.

Şemdinli'de müzik atölyesi açıldı Şemdinli'de müzik atölyesi açıldı

Bu tür gexilerin öğrenciler için çok önemli olduğunu kaydeden Vali Çelik,  “Hakkari il ve ilçelerinde ikamet eden ve şehir dışına hiç çıkmayan öğrencilerimizin, bu tür gezilere katılmalarını sağlayarak yeni ufuklar kazanmalarını, çok önemsiyorum. Hakkari Fen Lisesi ve Hakkari Anadolu Lisesi’ndeki öğrencilerimiz, bu geziyle kendi alanlarında en iyi olan üniversiteler hakkında, bilgi sahibi oldular,” dedi. 

Geziye 92 öğrenci 3 yönetici ve 9 öğretmenin katıldığını anımsatan Vali Çelik öğrencilerin gittiği her yerde en iyi şekilde ağırlandığına dikkat çekti ve gezinin öğrenciler için iyi bir deneyim olduğunu kaydetti. 

Başarılı öğrencileri ödüllendirmeye devam edecekleri mesajını veren Vali Çelik, Hakkari Valiliği olarak öğrencilerimizin, iyi birer insan ve vatandaş olarak yetişmeleri için, eğitime destek olmaya ve katkı vermeye devam edeceklerini belirterek şöyle devam etti: “Hakkari’miz, kadim medeniyet mirasıyla kültürel zenginliğin kentidir. İnanıyorum ki ilimiz, genç nüfusuyla eğitim ve spor alanındaki birçok sınav, yarışma ve etkinliklerdeki başarı oranlarıyla örnek bir şehir olacaktır. Bunun emarelerine de hep birlikte müşahade etmekteyiz. Bu doğrultuda, ilimizin eğitimine, ilim nefesleriyle çok büyük katkı vereceklerine inandığım öğretmenlerimize, büyük işler düşmektedir. Özellikle eğitim alanında, başarının karşılığını vermek ve ödüllendirmek, şüphesiz olması gereken bir tavırdır. Bizler de başarılı öğrencilerimizi, yurt içi ve dışı gezileriyle ödüllendirmeye devam edeceğiz,” dedi. 

 İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz ise: “Bu gezilere katılan başarılı 92 öğrencimiz, gerçekçi hedeflere, yeteri kadar gayret gösterilince ulaşılabileceğini yerinde görerek ve yaşayarak benimsediler ve buna şahit oldular. Valimiz Sayın Ali Çelik’e, öğrencilerimize bu imkanı sağladıkları için Hakkari Eğitim Ailesi olarak şükranlarımızı sunuyoruz,” dedi.

Geziye katılan öğrencilerden Hasan Emre Beyter de “İnsan büyük bir şehri gezince başkalaşıyor. Yeni ve ulaşabileceği hayaller kuruyor. Tıpkı şu anda hepimizin öğrenimimizle alakalı kurduğumuz hayallerimiz gibi. Kampüsteki öğrenci atmosferini hissetme şansını yakaladım. Çok iyi bir şekilde ağırlandık. İstanbul’un üniversitelerini, tarihi ve turistik yerlerini görme şansımız oldu. Bu gezi, bizlere değer verildiğini hissettirdi. Sayın Valimize, Milli Eğitim Müdürümüze ve gezide, bizleri sahiplenen büyüklerimize, minnettarlığımızı ifade etmek istiyorum,” diyerek gezi izlenimlerini aktardı.

Muhabir: Zeki Dara