Hakkari'de Kent park onarıldı Hakkari'de Kent park onarıldı

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini yürüten TOBB Hakkari Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge Toplantısı yapıldı.

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen toplantıya; Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş,  Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Akboğa, KOSGEB Hakkari İl Müdürü Cihat Gür ve Mali Müşavir Cabbar Yakupoğlu, HATSO Genel Sekreteri Fikret Keskin, TOBB Girişimcilik Müdürlüğü Uzmanı Handan Köse, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Genel Başkan Yardımcıları Hatice Kal,  Serap Kocaoğlu, Fatma Aydoğdu, TOB Kadın Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge Başkanı Sevda Keskin, TOBB Ağrı KGK Başkanı Edibe Demircan, Ağrı, TOBB Bitlis KGK Başkanı Bermal Akbay, TOBB Iğdır KGK Başkanı Duygu Kılıçtek, TOBB Van KGK Başkanı Semra Odabaşı, TOBB Tunceli KGK Başkanı Yıldız Gündüz, TOBB Kars KGK Başkanı Müge Özyılmaz, Kars KGK Yönetim Kurulu Üyeleri Belkıs Çelik Gökçen Oran ile Hakkarili girişimci kadınlar katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş, Kadın Girişimciler Kurulu toplantısına ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını dile getirdi ve katılımcılara teşekkür etti. 

Hakkari'nin İran ve Irak'a komşu bir şehir olduğunu ifade eden Taş, ''Hakkari coğrafi özelikleri ile bölge turizminde önemli bir yeri olan kadim ve köklü bir şehirdir. Ekonomik yönde gelişmişlik açından son sıralarda yer almış olsak ta her yıl genç ve kadın girişimci sayısında artış olması bizim için sevindiricidir. Ülkemizin, şehrimizin gelişimde her daim gelişimci bireylere ihtiyaç vardır. Ekonomik kalkınmanın sosyal ve toplumsal gelişmenin temel faktörünü girişimcilik olduğu vurgulamak isterim. Girişimcilik ruhunun bir ülkede hakim olması o ülkenin milli zekasını yansıtan dışlardaki algısını da olumlu etkileyen bir unsurdur. O halde gençlerimizin, kadınlarımızın zihin sandıklarında tuttuğu mücevherin bir bir ortaya çıkarılması gerekir'' diye konuştu. 

TOBB Kadınlar Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölgesi Başkanı Sevda Keskin ise kadınlar olarak bir ataya gelmelerine vesilen olan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve HATSO Başkanı Servet Taş'a teşekkür etti. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu’nun 7 bini aşkın üyesi ile Türkiye’nin en kapsamlı kadın kuruluşu olduğunu belirten Keskin, ''Vizyon ve misyonu ile kadınların nitelik ve nicelik bakımdan güçlü olmalarını sağlayan ve destekleyen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulumuz bugün 81 ilde gönüllülük ilkesi ile öncü olan kadınların yaptığı çalışmalarla yol almaktadır. TOBB Hakkari Kadın Girişimciler Kurulu olarak yalnızca söylemde değil kadın üyelerimize ve çalışan kadınlarımıza yönelik somut olarak hazırladığımız ve hazırlayacağımız  projelerle bu sürece katkıda bulunmaya devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı. 

TOBB Girişimcilik Müdürlüğü Uzmanı Handan Köse ise katılımcılara teşekkür ederek, Hakkari ve bölgede kadın istihdamı arttırmak amacıyla yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Genel Başkan Yardımcısı Hatice Kal ise Kadın girişimciliğini desteklemek için yaptıkları çalışmaları ve başarı hikâyelerini paylaştı. 

Kurul üyeleri, kadın istihdamını artırmak amacıyla düzenledikleri proje ve çalışmalar hakkında Hakkarili girişimci kadınları bilgilendirdi. 

Muhabir: Zeki Dara