Şemdinli Merkez Ulu Camisi önünde Cuma namazının ardından ‘Kahrolsun İsrail Hamasa selam direnişe devam’ sloganıyla toplanan kalabalık çarşı merkezde yürüyüşe geçti. Kalabalıktakiler attıkları sloganlarla İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Grup adına açılma yapan İHH Şemdinli İlçe Başkanı Jehat Yavuz, Şimdi Filistin için birlik zamanı diyerek şunları söyledi; “Yıllardır Siyonist İsrail devletinin saldırıları sonucu binlerce Filistinli şehit edildi. Çok sayıda Filistinli yaralandı sakat bırakıldı ve göçe zorlandı. Binlerce Gazzeli evleri ve arazileri hukuksuz bir şekilde işgal edildi. Gazze'de insanlık öldürülüyor. Masum çocuklar ölüyor, kadınlar ölüyor, ihtiyarlar ölüyor. Bugün Gazze'de insanlık tarihinde görülmemiş bir vahşet yaşanmaktadır. Emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan siyonist işgal rejimi bütün dünyanın gözü önünde Gazze'de soykırım uyguluyor. Hastaneler, ambulanslar, okullar, camiler, pazar yerleri, yardım kuyrukları acımasızca vuruluyor. Çocuklar ve yaşlılar açlıktan ölüyor. İnsanlık dışı ne varsa şu an Gazze’de yaşanıyor. Gazze’de katledilen sadece canlarımız değil, insanlığın vicdanıdır. Öldürülen bebekler, çocuklar, kadınlar ümmetin ayıbıdır… Yardım kuyruğunda bombalanan bedenler, açlıktan ölen çocuklar, yaşlılar, evladının cesedini poşetle taşıyan babaların utancı, insanlığın yüzünü bin yıl kızartmaya yeter. Ama İslam âlemi sessiz, dünya sessiz, sözde insan hakları savunucuları başını kuma gömmüş durumdadır” Şeklinde konuşan Yavuz, şöyle devam etti.

"Biz Müslümanlar için Kudüs ve Mescid-i Aksa sıradan bir toprak parçası değildir. Kudüs ve Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi, Peygamber Efendimizin miraca çıkarken ilk uğradığı yer, tevhit akidesinin ilk merkezlerinden biridir. Bu yüzden Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa davası bir inanç ve iman davasıdır. Biz Müslümanlar için Mekke, Medine, Kabe ve Mescid-i Nebevi ne kadar kutsalsa aynı şekilde Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’da o kadar kutsaldır.

"Bizler belki farkında değiliz, ama ümmetin bu yiğit evlatları, 75 yıldır sadece kendi topraklarını korumuyorlar, siyonitlerin 'büyük israil projesi'ne karşı da adeta bir set olup durmaktadırlar. Böyle bir direniş olmasaydı, kim bilir belki İsrail şimdiye kadar, yaşamış olduğumuz topraklara kadar işgali genişletmişlerdi. Ancak ümmetin bu kahraman evlatları kendilerini bizlere siper ederek, siyonistlerin önüne set olup durdular. Bu yüzden tüm İslam ülkeleri ve bizler direnişin kahramanlarına çok şey borçluyuz.  'Ben izzet ve şeref sahibiyim' diyen her Müslüman bu aziz ve kutsi olan Aksa Tufanı harekatına destek vermelidir. Evet bizlerde Siyonizm'in en büyük can damarı olan ekonomik gücünü baltalayacak boykotu bir silah olarak kullanmaya devam edeceğiz.

 “Aksa Tufanı, İslam coğrafyasının özgürlük hikayesidir.

Gazzeli bir amca kefenlenen şehit edilen cenazelerin başında şöyle bir konuşma yapıyor: Resullullaha söyleyin ümmetin Gazze halkını yalnız ve yüzüstü bıraktı. Yasin oğlum bunları Resullullah (s.a.v) e söyleyin ümmetin Gazze halkını yalnız bıraktı deyin. Bedenlerimiz paramparça edilirken 57 Müslüman ülke bizi izliyor. Resullullaha söyleyin diye bizleri Allaha şikayet ediyordu.

Gazzede refahta bir beden gördük küçücüktü, ateş başını gövdesinden ayırmıştı. Başsız Müslümanların, başsız çocuklarıydı onlar.

Buradan bir kez daha İsrail seviciliği yapan sözde Müslümanlara seslenmek istiyorum. İsrail düşmanı değilsen Müslüman değilsin. Orada Müslüman kanı akarken senin vicdanın sızlamıyorsa bunu yapan zalimin zulmünü kabul ediyorsan, ona düşmanlık hissi beslemiyorsan sen Müslüman değilsin…

İslam görmek isteyen. Allaha ve Resulüne teslimi görmek isteyen Gazze’ye baksın. Mürşit arayan, lider arayan, komutan arayan, hoca arayan, başka yere bakmaya gerek yok, Gazze’ye baksın ve yine diyorum ki keramet mi görmek istiyorsunuz, ilham mı almak istiyorsunuz, hikmet mi peşindesiniz, iki milyonluk Gazze iki 2 milyar Müslümanın başı eğikti başını dik tutmayı öğretti. 2 milyar Müslümanın acziyetini, zayıflığını, zilletini, sonlandırdı. Müslümanlar onurla başlarını kaldırabilecek izzeti kuşanmaya başladı. Demem o ki bugün de 2 milyar Müslümanın izzetini, iffetini, şahsiyetini, onurunu Gazzeliler kurtarıyor. O Gazzeli çocukların dünyaya verdiği mesaj var ya zillete maruz kalmış olan ümmetin başını dik tutmalarını biz o çocuklar sayesinde öğrendik…

Dualarımız ısrarlı bir şekilde devam edecek. Ne Gazze'de, ne başka coğrafyalarda tüm zulümlerin kökü kazınıp, tüm zalimlerden hesap sorulana kadar durmayacağız.

Bu vesile ile Ramazan Bayramının birinci gününde 3 oğlu ve 3 torunu şehit edilen HAMAS Siyasi Büro Şefi İsmail Heniyy’yi tebrik ediyoruz. Ailesinden altmış kişiyi bu savaşta şehit veren bir liderin bozulmayan metaneti güzel sabrı karşısında tüm azgın güçlerin diz çökeceğine inanıyoruz. Bu ahlak her türlü silahın, gücün, azgınlığın üstündedir ve galip gelecektir.

Kahrolsun ABD! Kahrolsun İsrail, Kahrolsun küresel emperyalizm!

Yaşasın Gazze direnişimiz! Yaşasın nehirden denize özgür Filistin! Yaşasın küresel intifada.

Oğlu tarafından öldürülen Mehmetoğlu Van’da toprağa verilecek Oğlu tarafından öldürülen Mehmetoğlu Van’da toprağa verilecek

Şemdinli’den Gazze'ye bin selam' açıklamanın ardından kalabalık dağıldı.

Kaynak: NİRGÜL UYSAL