AK Parti'nin Hakkari'de 31 Mart yerel seçim çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda Hakkarili eski Vali yardımcısı İsmet Bayhan beraberindeki bir grup ile birlikte Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez için açılan seçim irtibat ofisini ziyaret etti.

Gelen vatandaşları kapıda karşılayan Ak Parti Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez, seçim çalışmalarının devam ettiğini kent merkezinde açtıkları seçim ofisinin herkese açık olduğu mesajını verdi.

Seçim ogfisini ziyaret eden Hakkarili Eski Vali Yardımcısı İsmet Bayhan da Ak Parti Belediye Başkan Adayı İSmet Ölmez'in kent için bir şans olduğunu söyledi.

2007 yılından beri siyatetten uzak durduğunu ve siyaset defterini kapattığını belirten Bayhan, "İsmet Ölmez’in adaylığını büyük bir heyecanla karşıladım. Ben siyasetten her ne kadar ilişkimi kesmişsem de Hakkâri için İsmet Ölmez’in başarısı için elimizden geleni yapacağız. İsmet Ölmez’in adaylığı Hakkâri meselesidir. Bu son günlerde seçim aylarında canla başla Hakkâri için İsmet için çalışacağız. İsmet Ölmez ne yaparsa kendisi için değil de Hakkâri için yapar. Hakkâri artık nefes alamaz hale gelmiş. İsmet Bey’in adaylığını bizim için Hakkâri için şanstır. Çünkü Hakkâri en yoksul bir şehir olarak biliniyor. Hakkâri göç alan bir il değil göç veren bir ildir.  Hakkâri coğrafi konusunda çok iyi bir konumda iki ülkeye sınır bir il. üç sınır kapısı var bunların daha canlanması gerekir. Örnek Silopi kapısına bakın tüm dünyanın merkezi haline gelmiş. Hakkâri maden konusunda çok zengin bir yer sınır kapılarımızla bunu değerlendirmeliyiz.’’ dedi.

Jirki aşiret lideri Tahir Adıyaman ise, ‘Kimse İsmet Bey’e aşiret gözüyle bakmasın. Çünkü İsmet Bey Ertuşi Pinyanişi adayı değildir. Hakkâri’nin adayıdır. Hepimiz elimizden geleni yapıp sahip çıkmalıyız’ dedi.

Editör: Zeki DARA