HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Bağlar Mahallesi’nde bulunan Merzan Futbol Sahasında düzenlenen malzeme teslim törenine Vali Cüneyit Orhan Toprak, eşi Dr. Funda Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, kadın futbolculara destek veren hayırsever işadamı İsmet Ölmez’in oğlu Ramazan Ölmez ve bayan futbolcular katıldı.
 
Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın girişimleri sunucu Hakkârigücü Bayan Futbol Takımı için Hakkârili işadamı İsmet Ölmez tarafından maç ve antrenmanlarda kullanılmak üzere yaptırılan forma ve spor malzemeleri Vali Toprak tarafından bayan futbolculara dağıtıldı.

Spor malzemesi teslim töreninde bir konuşma yapan Vali Cüneyit Orhan Toprak, Hakkâri’de gençlerin ve çocukların sporla buluşması, sosyalleşmesi, fiziksel ve ruhi olarak gelişmeleri için büyük çaba içerisinde olduklarını söyledi.

“Gençlerimizi ve çocuklarımızı sporla buluşturmaya çalışıyoruz”

Hakkâri’de gerek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü gerekse de dernekler vasıtasıyla yaklaşık olarak 25 bin gence ulaşarak aktif şekilde sporla buluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Vali Toprak, şunları kaydetti: "İlimizi Türkiye çapında temsil eden Kadınlar 2. Futbol Ligi’nde oynayan Hakkarigücü Spor Kulübümüz beraberiz. Bu kızlarımız Türkiye genelinde sadece 16 takımın oynadığı Kadınlar 2. Futbol Ligi’nde mücadele veriyorlar. Bu takımımız geçen sene play off müsabakasında elendiler yoksa birinci lige çıkacaklardı. Biz bunları Valilik olarak her zaman destekliyoruz, yanlarında olmak istiyoruz. Fakat bugün burada buluşmamızın amacı İlimizde madencilik faaliyeti yürüten bir işadamımızın ricamız üzerine takımın tamamına temin ettiği eşofman, forma, tozluk, krampon ve tişörtten oluşan gerekli tüm malzemeleri teslim etmek üzere bir araya geldik. Tabii bu sadece maddiyatla olacak şeyde değil. Hakkâri’mizden de seyirci manasında ciddi destek var. Kadın futbolu Türkiye’de yeni yeni tanınıyor. Biz bunun daha yaygınlaşması ve tanınması için öncü bir rol oynamak istiyoruz. Bunu bu takımımız çok güzel bir şekilde yerine getiriyor. Çıktıkları maçları güzel skorlarla sonlandırıyorlar.” Dedi. 

“Hakkarigücü Spor Kulübü'nü Beşiktaş Spor Kulübü'nün buradaki bir temsilcisi konumuna getireceğiz”

Hakkarigücü Spor Kulübü'nün dernek tüzüğünde de bir değişiklik yaparak Beşiktaş Spor Kulübü'nün buradaki bir temsilcisi konumuna getireceklerini aktaran Toprak, şunları dile getirdi: “Bu malzeme teminin yanında güzelde bir projemiz var. Beşiktaş Spor Kulübümüz ile yapmış olduğumuz görüşmelerde takımımızın öncelikli olarak 1. Ligde mücadele eden Beşiktaş Bayan Futbol Takımı ile burada bir maç yapmasıdır. Beşiktaş Bayan Futbol Takımını buraya davet ederek takımımızla bir maç yaptıracağız inşallah. Bunun da ön görüşmelerini yaptık. Devamında da takımın hem sponsorluk manasında hem oyuncu takviyesi manasında destek almasını sağlayacağız. Hem Beşiktaş Spor Kulübümüzün kendi imajına yakışacak bir faaliyet olacak hem de Hakkâri’mizde kardeşlik duygularının gelişmesine ve daha da artmasına vesile olacak bir projeyi inşallah hayata geçireceğiz. Aynı zamanda da Hakkarigücü Spor Kulübümüzün dernek tüzüğünde de bir değişiklik yaparak Beşiktaş Spor Kulübünün buradaki bir temsilcisi konumunda pilot takımları olarak onların adına burada maçlar yapan hem Beşiktaş’a burada futbolcu gönderme hem onların kadın takımlarında yeni gelişmekte olan kızlarımıza burada oynama fırsatı verme amacıyla güzel bir düşüncemiz var. İnşallah bunları hayata geçirdiğimiz zaman doğu batı kardeşliği lafta kalmayacaktır. Spor yoluyla çok büyük kanallar açılacak çok büyük ilişkiler kurulacaktır inşallah. Onun için bugün çok mutluyuz. İnşallah çok güzel çalışmalara imza atacağız."
 
Bayan futbolcular ise Vali Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ve işadamı İsmet Ölmez’e üzerinde isimlerinin yazılı olduğu takım forması hediye etti. 

dsc_1556.jpg

dsc_1568.jpg

dsc_1579.jpg

dsc_1589.jpg

dsc_1611.jpg

dsc_1621.jpg

dsc_1630.jpg

dsc_1647.jpg

Editör: Haber Merkezi