Hakkari Belediye'sinden refüjlerde bakım ve onarım çalışması Hakkari Belediye'sinden refüjlerde bakım ve onarım çalışması

Hakkari Şemdinli 'de bulunan Saklı Bahçe adındaki mekan kafe şeklinde hizmet veriyor. Bu kafeyi bildiğimiz kafelerden ayıran özelliği ise burada hem yemek yiyor hem de mekanını bahçesinde yer alan meyveleri dalından koparıp yiyebiliyorsunuz. Özellikle hafta sonları şehrin telaşından uzaklaşıp doğayla iç içe olmak isteyenlerin tercih ettiği Saklı Bahçe, konsept açısından da bölgenin tek işletmesi. Sadece Hakkari halkını değil aynı zamanda başka ülkelerden ve illerden de misafirler, burayı tercih ediyor.  

I M G 2277

Saklı Bahçe'nin işletme sahibi Orhan Özer,  "2020'de Saklı Bahçe adıyla kurduk.  İlk başta sadece ilkbahar yaz aylarında çalışıyorduk. 2022 sonu itibariyle yılbaşına kadar çalışıyoruz. Merkeze hem çok yakın hem de merkeze göre çok serin bir yer olduğu için müşteri potansiyelimiz çok iyi. Irak'tan İran'dan Van'dan Yüksekova’dan misafirlerimiz geliyor. Özellikle hafta sonları burası çok dolu oluyor. İnsanlar aileleriyle güzel vakit geçirmek için geliyorlar. Balıklarımız çok tercih ediliyor. Balık yemeyenler içinde ayrıca  tavuk şiş, kanat ve kebap seçeneklerimizde var" dedi. 

I M G 2245

Saklı Bahçe müşterisi Ayça Erdağı “ 4 yıldır burada okul öncesi öğretmeni olarak görev yapıyorum. Burada gördüğüm manzaralar dünyanın en güzel manzaralarından olduğunu söyleyebilirim. Doğası insanı mükemmel burası gerçekten benim evim gibi oldu. Hafta sonunun değerlendirebileceğimiz böyle çok güzel yerleri var. Şemdinli’de sıcak havalarda merkeze yakın gideceğimiz en ferah yerlerden biri burası yemekleri olsun doğası olsun ortamın nezihliği olsun her şeyi çok güzel.  Aslında ben genel olarak Hakkari’yi çok beğeniyorum. Hakkari’nin tanıtılması gerek buranını adı Saklı Bahçe ama Hakkari’nin saklı bir bahçe olmasına gerek yok herkesin bir kez olsun gelip görmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 06 09 At 17.38.48I M G 2324Whatsapp Image 2024 06 09 At 17.27.20I M G 2274I M G 2310I M G 2247Whatsapp Image 2024 06 09 At 17.27.43I M G 2253

Kaynak: Nirgül UYSAL