Hakkari'de en lezzetli festival Hakkari'de en lezzetli festival

Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Hakkari İl Müdürlüğü; ,Hakkari kent merkezi ile, Derecik ve Çukurca ilçelerine bağlı bazı mahalle ve köylerde planlı bakım ve onarım çalışmaları kapsamında enerji kesintisi yapılacağını duyurdu.

Kurumun basın biriminden yapılan açıklamada bahsi geçen köy ve mahallelerde planlı elektrik kesintisi yaşanacağı belirtildi.

16 Mayıs Perşembe günü Hakkari merkeze bağlı; Durankaya Beldesi, Geçitli, Işık, Pınarca, Kamışlı, Elmacık, Kaval, Cevizdibi, Çetintaş, Akkuş ve Hendek Köylerinde 10.00 - 15. 00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi. 

Yine Çukurca ilçesinin Yeşilçeşme, Cumhuriyet mahallesi ve Askeri birlikler ile Drecik ilçesinin Aralık, Toklu, Su Çıktı, Serhat Kale, Mordağ köyleri ve Askeri Birlikler bölgelerine 16 mayıs Perşembe günü 09.00-17.00 saatleri arasında enerji verilmeyeceği duyuruldu.

Kesintiye ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "16.05.2024 tarihinde 09.00-17.00 saatleri arasında Derecik' e bağlı Aralık, Toklu,Su çıktı,Serhat Kale, Mordağ köyleri ve Askeri Birlikler. Çukurca' ya bağlı Yeşilçeşme, Cumhuriyet mahallesi ve Askeri birlikler 10.00-15.00 saatleri arasında Hakkari Merkez ' e bağlı Durankaya Beldesi, Geçitli, Işık, Pınarca, Kamışlı, Elmacık, Kaval, Cevizdibi, Çetintaş, Akkuş ve Hendek Köylerinde planlı bakım çalışması yapılacağından enerji kesintisi uygulanacaktır."

Editör: Zeki DARA