HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ.COM 
Merkez Ulu Camii avlusunda gerçekleştirilen hayır kermesine daire amirleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Hakkari Şubesi Başkanı İsmail Fakirullahoğlu kermesin açılışında yaptığı açıklamada şunları ifade etti.

“Sınır tanımayan ve her türlü hukuku ayaklar altına alan uygulamalarıyla Filistin’de terör estiren İsrail, binlerce kardeşimizin ölümüne, on binlercesinin yaralanmasına, yüz binlercesinin evsiz barksız kalmasına ve nihayetinde sağlıklı olanların da yerinden yurdundan edilerek göç etmelerine sebep olmuştur. Bu sınır tanımaz işgale karşı kendi çapımızda neyi yapabiliyorsak onu yapmalı ve mazlum Filistin halkını yalnız bırakmamalıyız. Özgürlüklerine kavuşmaları için var gücümüzle çalışmalıyız. Kudüs ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’yı İsrail’in insafına terk etmemeliyiz. Bu vesileyle Türkiye Diyanet Vakfı Kadın kolları ile yardımsever bayan kardeşlerimizin el emeği göz nuru ile hazırladıkları ürün ve yöresel yemeklerden oluşan ‘Hayır Kermesi’ düzenledik. Elde edeceğimiz gelirleri Filistinli kardeşlerimiz için kullanacağız. Kermese katkı veren herkesten Allah razı olsun.“dedi.

Konuşmadan sonra İl Müftüsü Fakirullahoğlu dua yaptı.

Duadan sonra açılan kermeste vatandaşların yeme içme reyonuna yoğun ilgi gösterdikleri gözlendi.

Doğu Ekspresi Aralık'ta seferlere başlıyor Doğu Ekspresi Aralık'ta seferlere başlıyor