Gazi Mahallesi Kazandıoğlu Semti Sürme Hanım Caddesinde  üzerindeki hanelerde oturan çocuklar sokak üzerinde oyun oynamak zorunda kalıyor.

Hakkarili Berrin Karay yaşam savaşını kaybetti Hakkarili Berrin Karay yaşam savaşını kaybetti

 Oynadıkları sokağın sürekli araçların süratli geçmesi çocuklar için adeta tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Çocuklar  bulundukları yerde kendilerine ait bir oyun alanının olmaması nedeniyle sokak ortasında oynamak zorunda kaldıklarını belirterek, mahalle sakinleri ise sokakta oynayan çocuklara araba çarpma ihtimallerinin yüksek olduğunu ifade etti.

 Çocukların oyun oynayacağı bir yerin olmadığını ifade eden mahalle sakinleri, “Bu bizim mahallede en büyük sorun. Bu mahallede çok sayıda ev var. Çocukların burada oynayacak yeri yok. Cadde de oynamak zorunda kalıyor. Geçenlerde de bu cadde de bir araç çocuğa çarptı. Muhtarımıza da, yetkililere de söyledi ama bir sonuç çıkmadı. Şuana kadar herhangi bir netice alınamadı. Burada çocukların oynayabileceği bir parkımız yok. Çocuklarımızın hayati tehlikeleri var” dedi.

Kendilerine park yapılmasını isteyen çocuklar ise, “Öncelikle buraya bir park istiyoruz. Oynayacağımız bir alan istiyoruz. Cadde de oynadığımız zaman büyüklerimiz bize kızıyor ama bizde bir yerde oynamak istiyoruz. Yollarda oynadığımız zaman bize araba çarpma tehlikesi oluyor. Oyun oynadığımız sokakta hız kesici rampa veya engel oluşturulmadı.Mahalle çoğu zaman kazalar yaşanıyor. Sokakta bulunan caddeye bariyer ver araçların yavaş geçmesi için valimizden ve belediye başkanımızdan destek bekliyoruz. ‘’diye konuştu.

Muhabir: ZEKİ DARA