Hakkari Valisi  Ali Çelik'in talimatı doğrultusunda başlatılan yol çalışmaları kapsamında Çanaklı Köyünü ziyaret eden Vali Yardımcısı Buğra Karadağ, köy muhtarı ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Trafik kazasında hayatını kaybeden çift toprağa verildi Trafik kazasında hayatını kaybeden çift toprağa verildi

Bir araya geldiği vatandaşlarla sohbet ederek sorun ve taleplerini dinleyen Karadağ, vatandaşların daha güvenli ve konforlu ulaşım imkanına kavuşması için imkanlar dahilinde ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Karadağ, başlatılan çalışmalar kapsamında eski Çanaklı Köyüne 5 kilometre yeni yol yapılacağını ve 13 kilometre yolun ise bakım ve onarımının sağlanacağını söyledi.

1991 yılından bu yana köylerinden ayrı kalmak zorunda kalan ve Hakkari-Van karayolu üzerindeki Zap Vadisi kenarına yerleşen Çanaklı köyü sakinleri, huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla birlikte yıllardır özlem duydukları eski köylerine geri dönüş yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Hasret duydukları eski köylerine dönecek olmanın sevincini yaşadıklarını belirten Çanaklı Köyü sakinleri, kendilerinden hiç bir konuda desteğini esirgemeyen başta Hakkari  Valisi Ali Çelik olmak üzere Vali Yardımcısı/İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Buğra Karadağ ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hakkari İl Özel İdaresi tarafından yürütülen yol çalışmalarının 2 ay içerisinde bitirilmesi hedeflenmektedir.

Editör: Haber Merkezi