Hakkari Eğitime Destek Platformu tarafından bu yıl Siyer yarışmasının ikincisi 23 Nisan İlk ortaokulunda düzenlendi.

Hakkari’de balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti Hakkari’de balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Eğitime Destek Platformu Hakkari il Başkanı Ramazan Özdemir, geçen yıl başlattıkları yarışmanın ikincisini 23 Nisan İlköğretim okulunda 5,6 ve 7. sınıfta okuyan öğrencilere yönelik yaptıklarını söyledi.

Program kapsamında Mart ayında öğrencilere 400 kitap dağıtıldığını belirten Özdemir, Mayıs ayında düzenledikleri yarışlarda ilk ona giren öğrencilere ise para ödülü verdiklerini belirtti.

Yarışmayı destekleyecek farklı çalışmalara da imza attıklarını kaydeden Özdemir, "Bu yıl da Siyer yarışması gerçekleştirdik. Bu yarışmanın amacı, Hazreti Peygamberin çocukluk evresinden elçilik evresine kadar, hayatının tüm alanlarındaki örnek kişiliğini çocuklarımıza ve gençlerimize aktarmaktır. Bu anlamda düzenlediğimiz yarışmalara katılan ve başarılı olan tüm öğrencilerimizi tebrik ederim”  diye konuştu.

23 nisan İlk Ortaokulunda düzenlenen ödül törenine Hakkari İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fahrettin Çelik, Kızılay Hakkari Şube Başkanı Recep Bozkurt, Eğitime Destek Platformu Hakkari İl Başkanı Ramazan Özdemir, TÜGVA Hakkari İl Başkanı Harun Aşan, ENSAR Vakfı Hakkari İl başkanı Şanser Kutluk katıldı. 

Editör: Zeki DARA