Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan açıklamaya göre, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen münazara yarışmasıda İl genelinde, 32 okulun katıldığı münazara yarışmalarında, iki okul, finale kaldı.

Hakkari Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu ile Hakkari Çimenli Borsa İstanbul Ortaokulu’nun yarıştığı münazara finalinde, öğrenciler; ‘Hakkari’de, Cilo Festivalleri Yapılsın Mı / Yapılmasın Mı?’ konulu sunumlarını yaptı.
Öğrencilerin kıyasıya yarıştığı münazara yarışmasının sonunda, jüri üyelerinin yaptığı puanlamada, Hakkari Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu, birinciliği elde etti.

Yarışma sonunda, öğrencilere ödüllerini takdim ederek kısa bir konuşma yapan İl Müdürü Nurettin Yılmaz, yarışmanın çok çekişmeli geçtiğini ve bundan da çok keyif aldıklarını söyledi.

Tüm öğrencileri tebrik eden Yılmaz şunları kaydetti.

' Öğrencilerimizin kendi fikirlerini, kavga etmeden, doğru şekilde ifade ederek argüman ve delillerle savunmaları; bunun yanında kendilerine olan özgüvenlerini ortaya koymaları çok hoşumuza gitti. ‘Fikirler Buluşuyor Gelecek Oluşuyor’ projesinin başarıyla yürütülmesinde, Şube Müdürümüz Erol Hanlıgil’in şahsında, jüri üyelerimize, tertip komitemize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.''

Proje Koordinatörü Şube Müdürü Erol Hanlıgil, ise şunları kaydetti.

' 2019 tarihinde, bu projeye başlarken zihnimizde; olumlu yansımaları olur mu, nasıl bir sonuçla karşılaşırız ve bu alanda ilgi görür müyüz? Gibi soru işaretleri vardı. Ama bu 5 yıllık süreçteki olumlu geri dönütlerden de anlıyoruz ki, iyiki böyle bir şeye karar vermişiz ve böyle bir proje başlatmışız diyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.''

Programa Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Oktay Kızılkaya, Muharrem Dündar, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nazif Tatlı, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

TÜİK açıkladı: Bakın Hakkari ölüm hızında kaçıncı sırada? TÜİK açıkladı: Bakın Hakkari ölüm hızında kaçıncı sırada?

Muhabir: Nirgül Uysal