Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, yoğun programı arasında bulduğu her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Vatandaşların taleplerini doğrudan ilettiği Vali Çelik, sorunlara çözüm bulmak için harekete geçiyor. 

Bu kapsamda esnaf ve vatandaşların kaldırımları işgal ettiği trafiği aksattıkları sitemleri üzerine kargo işletmelerinin bulunduğu Çölemerik Caddesinde incelemelerde bulunan Vali Çelik, kargo şirketlerinin yetkilileri ile görüştü. 

Vali Yardımcısı Tayyar Emre Mahmutoğlu, İl Emniyet Müdürü İdris Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Hamit Zibek ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür Vekili Mevlüt Kara'nın eşlik ettiği Vali Çelik, söz konusu cadde üzerinde trafiğin de aksamasına yol açan ürün yükleme ve indirme faaliyetlerine çeki düzen verilmesi gerektiğine dikkat çekti. 

Hakkari Valiliğinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Vali Çelik'in kargo şirketlerinin temsilcileri ile görüştüğü belirtildi ve şu ifadelere yer verildi:

"Esnaf ve vatandaşlarımızdan, Çölemerik Caddesi üzerinde bulunan kargo işletmelerine ait araçların cadde üzerinde trafik yoğunluğu oluşturduğu şikayeti gelmesi üzerine Vali/Belediye Başkan Vekili Ali Çelik; Vali Yardımcısı Tayyar Emre Mahmutoğlu, İl Emniyet Müdürü İdris Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Hamit Zibek ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür Vekili Mevlüt Kara ile birlikte Çölemerik Caddesi’ne giderek incelemelerde bulundu. Cadde üzerinde oluşan trafik yoğunluğu ve kaldırım işgali gibi sorunları esnaf ve vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda yerinde inceleyen Vali Çelik, kargo işletmelerinin yetkilileriyle görüşerek kargo şirketlerine ait büyük araçların yükleme ve indirme faaliyetlerini en kısa zamanda belediyenin tahsis edeceği alanda yapacaklarını ve bu şekilde yaşanan sorunların önüne geçmeyi planladıklarını söyledi." 

Kaynak: Zeki DARA