Süper Lig’in 38. haftasında Galatasaray, deplasmanda karşı karşıya geldiği Konyaspor’u 3-1’lik skorla yenerek 102 puanla şampiyon oldu.

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Hakkari'de de maçın son düdüğünün çalmasıyla sarı-kırmızılı taraftarlar, bayraklarla ve meşalelerle şampiyonluğu kutlamaya başladı.  Hakkari'deki Galatasaray taraftarları takımlarının şampiyon olmasının ardından sokaklara döküldü.

Bulvar ve Cumhuriyet Caddeleri üzerinde tezahüratlar eşliğinde yürüyen taraftarlar takımlarının 24. lig şampiyonluğunu doyasıya eğlenerek kutladı.

Fenerbahçeli bir taraftar Fenerbahçe ve Amedspor Bayrağı açarak kutlamalara katıldı. Fenerbahçe, Amedspor ve Galatasaray bayraklarının aynı anda açıldığı Hakkari'deki kutlamalarda taraftarların Amedspor lehine tezahüratta bulunması dikkat çekti.

Başka bir taraftarın Atatürk Büstünün bulunduğu duvara çıkmak isterken dengesini kaybedip 2 metrelik yükseklikten düştü. Hafif yaralanan ve ismi öğrenilemeyen taraftar olay yerine çağrılan ambulansla Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Sarı-kırmızılı taraftarların, kentteki şampiyonluk kutlamaları geç saatlere kadar devam eetti. 

Zap Suyunda boğulan  Yeşil toprağa verildi Zap Suyunda boğulan Yeşil toprağa verildi

Muhabir: Zeki Dara