Kente 12 kilometre uzaklıktaki 2 bin 800 rakımlı Merga Bütan Kayak Merkezi'nde düzenlenen organizasyona farklı illerden katılan sporcular, derece için mücadele etti. Yarışların ardından sporcu, antrenör ve vatandaşlar halay çekerek eğlendi.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, ödül töreninde yaptığı konuşmada, organizasyonda 19 ilden 200'e yakın sporcu ve antrenörü misafir ettiklerini söyledi.

Yarışmacıların kayak merkezinde güzel bir atmosferde mücadele ettiklerini belirten Çelik, "5 ayrı pisti, 3 mekanik sistemi ve 120 kişilik konaklama tesisi olan bu alanımızın tanıtımı amacıyla buradaki yaşadığınız tecrübeleri gittiğiniz illerde paylaşmanızı umut ediyorum. Çünkü Hakkari ülkemizin sınır hattında olan şehirlerimizden bir tanesidir. Kentin tanıtılmasında bütün sporculardan ricamız Hakkari'nin gönül elçileri olmasıdır. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından Çelik ve protokol üyeleri, dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti.

Törene, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin Yıldırım,Kayak Federasyonu  Hakkari Temsilcisi Halil Kurşun, kurum personeli, sporcu, antrenör ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Nirgül Uysal