Hakkari'de silahlı kavga: 1  kişi öldü Hakkari'de silahlı kavga: 1 kişi öldü

Vali Ali Çelik; Vali Yardımcısı Tayyar Emre Mahmutoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, İl Emniyet Müdürü İdris Yılmaz ve birim amirleri ile birlikte asayiş toplantısı yaptı. Toplantıda 19-25 Mayıs tarihleri arasında meydana gelen olayların bir önceki yılın aynı haftasına oranla analizini içeren brifingler ile yılın ilk 5 ayında meydana gelen olayların önceki yılın aynı dönemine oranla analizleri incelendi.

 2024 yılının Ocak ile Mayıs ayları arasındaki 5 aylık dönemde meydana gelen Hırsızlık olaylarının önceki yılın aynı dönemine göre %50 oranında azaldığı belirtildi.

 Haftalık bazda incelenen dolandırıcılık suçlarında; bilişim sistemleri yoluyla, iletişim yoluyla, sosyal medya yoluyla ve alışveriş yoluyla gerçekleşen dolandırıcılık suçlarının arttığı ve 2024 yılının Ocak ile Mayıs ayları arasındaki 5 aylık dönemde meydana gelen Dolandırıcılık olaylarının önceki yılın aynı dönemine göre %36 oranında arttığına vurgu yapılarak vatandaşların dolandırıcılık suçlarına karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği yönünde uyarılarda bulunuldu.

 Vali Çelik; Narkotik suçlarında gerçekleşen başarılı operasyonların  %33 oranında ve Kaçakçılık suçlarında gerçekleşen başarılı operasyonların % 77 oranında artmasında, aynı zamanda dönem içerisinde çeşitli suçlardan aranma kaydı bulunan 54 şahsın yakalanmasında emeği geçen kolluk görevlilerine teşekkür etti.

Editör: Haber Merkezi