Hakkari'de asırlık bayram geleneğini sürdürüyorlar Hakkari'de asırlık bayram geleneğini sürdürüyorlar

Vali Çelik 23 Nisan mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bugün, ulusal egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir heyecanla kutluyoruz.

23 Nisan 1920, Türk milletinin kendi kaderini eline aldığı, milli iradenin en güçlü şekilde ifade edildiği tarihi bir dönüm noktasıdır. Bu tarihte, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesinin ve ulusal egemenliğinin yeni temelleri atılmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bu anlamlı günü çocuklara armağan ederken; çocukların geleceğimiz için önemine, onlara duyduğu güvene ve Türk Milleti'nin geleceğinin onların omuzları üzerinde yükseleceğine işaret etmiştir.

Sevgili Çocuklar…

Dün olduğu gibi  bugün de ülkemizin yarınları ve geleceğimizin teminatısınız. Sizler; çalışkan, kendine güvenen, çağın ruhunu anlayan, teknolojiye hâkim, girişimci, ufku ve vizyonu geniş, değerlerine bağlı gelecek nesillerimizsiniz. Sizlerin  kültür ve medeniyetimizi daha ileri noktalara taşıyacağınıza olan inancımız ve güvenimiz tamdır.

Sizler zengin kültürümüzden, bağımsızlık mücadelemizden, demokrasinin değerlerinden güç alarak ülkemizi daha da ileri seviyelere taşıyacaksınız. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Güçlü Türkiye’yi omuzlarınızda daha da yükselteceksiniz.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.   Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız başta olmak üzere, tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum."

Editör: Zeki DARA