1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile bir mesaj yayımlayan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Hakkari İl Örgütü, Emek, Barış ve Özgürlük mücadelesi veren işçilerin gününü kutladı. 

DEM Parti'nin 1 Mayıs mesajında şu ifadelere yer verildi:

"İnsanı insan yapan temel ölçülerden biri kuşkusuz ortaya koyduğu emektir. Emeğe ve emekçiye saldırıların ve hak gasplarının sınır tanımadığı bu zorlu dönemde inatla ve cesaretle emeğin mücadelesini sürdüren ve emekçinin yanında yer alan herkesi Dem Partî adına kutluyoruz. Bütün dünya emekçilerinin 1 Mayıs Bayramını kutluyor, halklarımızın gelecekte adil, özgür ve eşit birliğine olan inancımızla, bu zor ama paha biçilmez onurlu yolda mücadele verenlere başarılar diliyoruz.

Hakkari'de minibüs motorunda yılan çıktı Hakkari'de minibüs motorunda yılan çıktı

Bizler Dem parti il örgütü olarak tüm halkımızı ekmek, demokrasi ve özgür yarınlar için 1 Mayıs alanlarını doldurmaya çağırıyoruz. Sermayenin iktidarını değil; halkın iktidarını sağlamanın güvencesi meydanlardır, dayanışmadır, mücadeledir.

Bunu 8 Mart’ta alanları dolduran kadınların direnişi gösterdi. Kürt halkı başta olmak üzere eşitlik ve özgürlük için Newroz alanlarını dolduran yüz binlerin görkemli serhildanı gösterdi. Şimdi 8 Mart’taki kadın direnişinden, Newroz’daki milyonların mücadelesinden ilham alarak 1 Mayıs alanlarını büyük halk buluşmalarına çevirme zamanıdır.  Birlik ve dayanışma inancı ile emek, barış ve özgürlük mücadelesinde bütün ezilenlerin 1 mayıs işçi bayramını kutluyoruz"
 

Editör: Zeki DARA