Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen “Hakkari Bilim Şenliği Projesi, 4007” Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında TÜBİTAK tarafından kabul edildi.

Proje yürütücülüğünü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Semra Gürtaş Doğan üstlenirken, üç gün sürmesi beklenen proje kapsamında çeşitli etkinlikler yapılacak.

20-22 Ekim 2024 tarihleri arasında Hakkari Zeynelbey Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek proje kapsamında; fizik, kimya, biyoloji, STEM, bilimin doğası, değerler eğitimi ve tasarım gibi çeşitli konuları içeren 29 atölye açılacak, 

2 davetli konuşmacı ve planetaryum gösterisinin yapılacağı proje bünyesinde 32 etkinlik gerçekleştirilecek.

Hakkari'de bilim ve teknolojiye olan ilgiyi artırmayı hedefleyen "Hakkari Bilim Şenliği" projesi  ile öğretmen adayları, öğrenciler ve halkın bir arada çalıştığı canlı bir ortam oluşturulması planlanıyor.

Üniversitenin internet sayfasında yer alan bilgiye göre proje ile bilim ve teknolojiyi her yaştan öğrenciyle buluşturmak ve öğrencilerin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmayı hedeflendiği belirtildi.

Başkan Şakar'dan sanayi bölgesi esnafına ziyaret Başkan Şakar'dan sanayi bölgesi esnafına ziyaret

Projede 19 akademik personel ve 17 öğrencinin görev alacakğı kaydedili.

Muhabir: Zeki Dara