Erdoğan,"Ramazanın bayramı gelmeden 31 Mart'ı milli irade bayramı haline getirmeye hazır mıyız?" dedi.

Erdoğan, partisinin Erzurum Miting Etkinlik ve Gösteri Alanı'nda düzenlenen mitinginde halka seslendi.

Erzurumlu seçmenden 3 il için oy isteyen Erdoğan, " İstanbul'da Erzurumlu çok. İstanbul'daki Erzurumlu kardeşlerimizi arayacaksınız değil mi? Onları 31 Mart'a giderken 'Sakın bir yanlışlık olmasın' diyerek uyaracaksınız değil mi? Aynı şekilde Ankara'daki Erzurumlu kardeşlerimizi de arayacaksınız değil mi? İzmir'deki Erzurumlu kardeşlerimi de arayacaksınız değil mi?" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Öncelikle 14-28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı'na milletvekilliğinde yüzde 67, cumhurbaşkanlığında yüzde 74 oy oranı ile verdiğiniz destek için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı'nın en verimli netice aldığı şehirlerimizin başında Erzurum geliyor.

Seçim sonuçlarına bakarak anlıyoruz ki dadaş farkını yine gösterdi, dadaş vefasını yine gösterdi, dadaş sevdasını yine gösterdi. Dadaş dosta da düşmana da mesajını yine verdi.

Yine dedim ki sorun bakalım şu anda meydan ne kadar? Rakamı aldım, bugün 40 bin. Cumhuriyetimizin kurucu şehirlerinden olan Erzurum'un Türkiye Yüzyılı'nda lokomotifliğini üstleneceğinden şüphe duymuyorum.

“31 Mart'ı milli irade bayramı haline getirmeye hazır mıyız?”

Erzurum'da başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. Bu mübarek günleri manevi kazanımların yanında çalışmalarımız bakımından da çok iyi değerlendirmeliyiz.

İnşallah ramazanın bayramı gelmeden 31 Mart'ı milli irade bayramı haline getirmeye hazır mıyız? Bunun için de çok çalışacağız. Her zamankinden daha fazla koşturacağız. Ben karşımda işte böyle bir ruh, böyle bir heyecan, böyle büyük bir adanmışlık görüyorum. Rabbim hepinizden razı olsun diyorum.

“Erzurum'u depreme dayanıklı şehir yapmaya kararlıyız”

Biz insanlarımıza ve şehirlerimizi bu güne kadar hep eser ve hizmet siyasetiyle gösterdik. Erzurum'a 21 yılda 173 milyar liralık kamu yatırımı yaptık. 107 adet sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. Ülkemizin önemli deprem kuşaklarından olan Erzurum'u depreme dayanıklı bir şehir yapmaya kararlıyız. Bunun için bakanlık ve belediyeleri seferber edeceğiz.

Erzurum'a çok daha fazla yatırım yapacağız. Hizmetlerin hız kesmeden devam etmesi için sizlerden yine çok güçlü destek bekliyoruz.

“Milletimizin kutlu davasını pazarlık meselesi yaptırmayız”

Kardeşlerim, AK Parti ve Cumhur İttifakı, bu milletin kökü Peygamber Efendimize ve milletimizin binlerce yıllık tarihine uzanan bir medeniyet davasının bugünkü temsilcisidir. Bizim talip olduğumuz tek miras işte bu medeniyet mirasıdır. Bu dava öyle büyük bir mirastır ki onu ancak layıkıyla taşıyabilecek olanlar üstlenebilir.

DEM Partinin Kazandığı İlçeye Kayyum Atandı! DEM Partinin Kazandığı İlçeye Kayyum Atandı!

Milletimizin bu kutlu davasının birilerince pazarlık masalarında meze yapılmasına gönlümüz razı gelmez. Kimsenin şahsıyla meselemiz yoktur. Üzüntümüz, kazanarak davasına katkıda bulunmak yerine sırf pazarlıkta el yükseltmek için kaybettirme anlayışıyla 6'lı masalara oturanlaradır.

“Teneffüs ettiğimiz özgürlük ortamı altın tepside sunulmadı”

Türkiye, bizden önceki nesillerle başlayıp bizimle devam eden, bizden sonraki nesillerin bir kısmının da yaşadığı sıkıntılı dönemlerden geçerek bugünlere geldi. Bugün doya doya teneffüs ettiğimiz özgürlük ortamı birileri tarafından bizlere altın tepside sunulmadı. Hangi kazanımın, hangi bedeller ödenerek elde edildiğini milletimiz gayet iyi biliyor. Hele hele dadaş çok daha iyi biliyor, Erzurum çok daha iyi biliyor. Kazanımlarımızın elitler başta olmak üzere birilerini hala rahatsız ettiğini aklı selim olan herkes görebiliyor.

Tek parti faşizmi kalıntısı zihniyet, terör örgütü uzantısıyla el ele vererek pusuda beklediğini her fırsatta ispatlıyor.

“İstanbul, Ankara ve İzmir'deki Erzurumluları arayacaksınız değil mi?”

Şimdi, buradan siz kardeşlerime bir şey daha söyleyeceğim. İstanbul'da Erzurumlu çok. İstanbul'daki Erzurumlu kardeşlerimizi arayacaksınız değil mi? Onları 31 Mart'a giderken 'Sakın bir yanlışlık olmasın' diyerek uyaracaksınız değil mi? Aynı şekilde Ankara'daki Erzurumlu kardeşlerimizi de arayacaksınız değil mi? İzmir'deki Erzurumlu kardeşlerimi de arayacaksınız değil mi? Hep beraber Türkiye'yi ayağa kaldıracağız.”

Kaynak: AA