Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla önceki gün söyleşi yapmak için farklı okullardan gelen öğrencileri makamında kabul etti. Çocuklarla söyleşi gerçekleştiren Bakan Tekin, sorularını yanıtladı. Söyleşi sırasında Beşiktaş maçını izlemek istediklerini söylemeleri üzerine Bakan Tekin çocuklara birlikte maç izleme teklifinde bulundu. Bakan Tekin ve beraberindeki çocuklar, dün İstanbul'da Beşiktaş-MKE Ankaragücü maçının oynanacağı stadyuma gitti. Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'ın da eşlik ettiği ziyarette Beşiktaş Müzesi'ni de gezen çocuklara formalar ve çeşitli hediyeler verildi.

Nuri Şahin, Borussia Dortmund’un teknik direktörü oldu Nuri Şahin, Borussia Dortmund’un teknik direktörü oldu

Bakan Tekin, çocuklarla Beşiktaş tribününde maç izledi
'BU AKŞAM DERSİMİZ FUTBOL'

Bakan Tekin ve beraberindeki çocuklar, daha sonra Süper Lig'in 33'üncü haftasında Beşiktaş ile MKE Ankaragücü karşı karşıya geldiği maçı izledi. Bakan Tekin, maç öncesi tribünde yaptığı açıklamada, "Bu akşam dersimiz futbol. 23 Nisan programımız kapsamında bizleri ziyarete gelen öğrencilerimizin birlikte futbol maçı izleme ricası üzerine Beşiktaş-MKE Ankaragücü maçında çocuklarımızla beraber stadyumda yerimizi aldık. Ülkemizin iki güzide futbol kulübü olan Beşiktaş ve MKE Ankaragücü'ne başarılar diliyorum. Gönül verilen renkler ne olursa olsun, kazanan dostluk olsun" ifadelerini kullandı.

Bakan Tekin, çocuklarla Beşiktaş tribününde maç izledi
Maç sırasında duygularını paylaşan ve çok heyecanlı olduklarını söyleyen çocuklar, bu sayede ilk defa bir maçı sahada izleme fırsatı bulduklarını dile getirdi. Çocuklar, 23 Nisan hediyesi olarak kendilerini maça götürerek hayallerini gerçekleştirdiği için Bakan Tekin'e teşekkür etti. 

Kaynak: DHA