Öğretmenler Evinde verilen yemekte ASRİAD Genel Başkan Yıldız, Doğu Anadolu şube ziyaretleri kapsamında Hakkari’ye geldiğini belirtti.

Asrın İş insanları Derneği olarak yaptıkları hizmetlere değinen Yıldız, bölgede 22 ayrı şubeyi ziyaret ettiklerini söyledi.
Yıldız, ”Yeni genel başkan olduğum için Türkiye genelindeki 22 şubemizi gezdik. Ziyaret ettiğimiz iller için neler yapabiliriz diye talepleri not aldık.
Hakkari için de acaba ne yapabiliriz diye bir araya geldik. Hakkari tanıtımı isteyeceğiz. Daha sonrada talepleri var ise, yeter ki istesinler elimizde geleni yapacağız. Buraya yapılacak yatırım taleplerini bize yazılı olarak bildirmelerini istiyoruz.Türkiye sınırları ile yurtdışı ticareti önemsiyoruz.Yurtdışı pazarına girmeye calalışıyoruz.İstanbul'daki bir projeye Hakkari'deki üyelerimizi küçük bir sermaye ile dahil etmeyei planlıyoruz. Hakkari'nin kalkındırılması için imkan oluştumaya çaba göstereceğiz.''dedi.

Programa ASRİAD Yönetim Kurulu üyeleri, ASRİAD Hakkari İl Başkanı Hüseyin Korkmaz, Ak Parti İl Başkanı Avukat  Zeydin Kaya, ASRİAD eski İl Başkanı ve Çukurca Belediye Başkanı Nazmi Demir, MHP Hakkari İl Başkanı Fatih Öztepe, İş insanları Remzi Şen, Mahir Çallı, İsmail Çatal ve ildeki basın mensupları katıldı.

Programın sonunda önceki dönem ASRİAD Hakkari Şube Başkanlığına Hüseyin Korkmaz getirildi.

Programın sonunda misafirlere değişik hediyeler verildi.

Kaymakam Kumcu ve Başkan Demir'den Yeşil ailesine taziye ziyareti Kaymakam Kumcu ve Başkan Demir'den Yeşil ailesine taziye ziyareti

Editör: Hikmet TEMEŞ