31 Mart yerel seçimlerinde Çukurca Belediyesi Başkanlığı görevine gelen belediye Başkanı Nazmi Demir ilk icraat olarak belediyede görevli 6 personeli işten çıkarttı.

Konuyu haber yapan gazetecilere açıklama yapmaktan kaçınan çiçeği burnunda Başkan Nazmi Demir işten çıkartmaların nedenini açıklamak yerine gazetecileri yandaşlıkla suçladı.

Başkan Demir Çukurca Belediyesinin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada seçim sürecinde sessiz kaldığı alımları yeni aklına gelmiş gibi eleştirdi ve eski dönem belediye yönetimini itham etti.

İşte Demir'in Çukurca Belediyesi sosyal medya hesabından yaptığı o açıklama:

"Çukurca Eski Belediye Başkanı Ensar Dündar, bazı yandaş haber siteleri aracılığıyla geçmişindeki kirli işleri örtme çabası içerisine girmiştir. Seçimlere gunler kala Dündar, etik dışı davranarak belediyeye birçok yeni personel alımı gerçekleştirmiştir. Bu alınan personellerin tamamı Dündar'ın yakın çevresinden ve akrabalarından oluşmaktadır.

Görev süresi boyunca, ismi sürekli yolsuzluklarla ve karanlık olaylarla gundeme gelen Ensar Dündar'ın, kurduğu paravan şirketler aracılığıyla elde ettiği haksız kazanç kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Seçime sayılı günler kala koruculuktan istifa ettirdiği kardeşini, yakın akrabalarını ve çevresini etik dışı bir şekilde, provokasyon amaçlı işe almıştır. Aday olmayan birinin gider ayak belediyeye personel alması hiçbir ahlaki değere sığmamaktadır.

Belediye Başkanımız Sn. Nazmi Demir, seçim sürecinde yapılan bu personel alımlarını etik bulmadığını ve seçilmesi halinde ilkesiz bir şekilde işe alınanları görevden alacağını gittiği her yerde dile getirmiştir. Bu tutum, halkımız tarafından büyük takdir toplamıştır.

Süreç devam ederken, belediye içerisinde gizli kalması gereken ve henüz imzalanmamış resmi bir yazı taslağının haber sitelerinde ve sosyal medyada paylaşılması suç teşkil etmektedir. Bu durum gazetecilik etiğine sığmaz.

Bu yazıyı usulsüz şekilde paylaşan Ensar Dundar'ın kardeşi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Çukurca'da pirinç tarlaları yeniden ekilmeye başlandı Çukurca'da pirinç tarlaları yeniden ekilmeye başlandı

Belediye Başkanımız Sn. Nazmi Demir, Çukurca halkının oyları ile vermiş olduğu tarafsızlık, objektiflik, dürüstlük ve şeffaflık vekaletini en doğru şekilde kullanmaya azim ve kararlılık ile devam edecektir.

Çukurca Belediyesi, ilçemizin huzurunu ve geleceğini korumak adına ahlakı değerler çerçevesinde çalışmalarını sürdürecektir. Bu çabalar, provokasyon girişimlerine karşı da devam edecektir. Bu konuda hiçbir kişi, kurum ya da odaklara asla taviz verilmeyecektir"

Muhabir: Zeki Dara (ÖZEL)