Hakkari'nin Derecik ilçesinde kendi imkanlarıyla robotik araç maketleri tasarlayan 14 yaşındaki Aram Kaynak , hayallerindeki mekatronik mühendisliği eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) İngilizce olarak almak istediğini birkaç hafta önce çıktığı haberde dile getirmişti.
Küçük Aram'ın isteğini kırmayan Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz onu kırmayarak üniveristeye davet etti.

 YTÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilirken, YTÜ’yü ziyaret eden Aram, hayalindeki bölümü, araştırma merkezlerini, atölyeleri, kulüpleri, Uluslararası İlişkiler Ofisini ve kampüsü yakından görme ve öğrencilerle konuşma fırsatını buldu.

Hakkarili küçük Aram'ı misafir eden Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz sosyal medya hesabında şunları paylaştı.

'' Aram, Yıldız hayaline dokunmaya başladı. Bugün YTÜ’yü ziyaret etti ve gelecekte dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde muhteşem bir mühendislik eğitimi almak üzere motivasyonu daha da arttı. Biz de ondaki araştırmacı, pratik, çözüm odaklı, yaratıcı potansiyeli gördük. Tam bir Yıldız.   YTÜ olarak yuvana ulaşana kadar olan yolculuğunda hep yanında ve destek olmaya devam edeceğiz.'' dedi.

Öğrencilerden Müdür Yaşar'ı duygulandıran veda Öğrencilerden Müdür Yaşar'ı duygulandıran veda

Muhabir: ZEKİ DARA