Bu yaşın üstündeki vatandaşlara PTT'den T.C kimlikle 3.490 TL ödeme yapılacak.
PTT’den trink 3.490 TL ödeme yatacak! Bu yaşının üstündekiler T.C kimlikle gidebilir.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla yapılan sosyal yardım ve destek ödemeleri kasım ayı için başladı. Her ay düzenli olarak yapılan ödemelerden biri olan 65 yaş aylığı da hesaplara geçiyor.
65 yaş üstü vatandaşlar PTT'den düzenli sosyal yardım ve destek ödemesi alabiliyor. Her 6 ayda bir gelen zamlarla birlikte yaşlılık aylığı miktarı artarken Mevcut durumda yapılan ödeme Aylık 3.490 TL oluyor. Aile Bakanlığı kasım ayı 65 yaş aylığı ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

65 yaşını doldurmuş ve herhangi bir geliri bulunmayan vatandaşlar başvuru yapmaları durumunda devletten düzenli maaş alabiliyor. Yaşlılık aylığı olarak bilinen bu ödemeler her ay hesaplara yatıyor. Kasım ayı 65 yaş maaşı için aile Bakanlığından yeni açıklama geldi. Peki 65 yaş aylığı ne kadar oldu? Kasım ayı yaşlılık aylığı ödemeleri ne zaman hesaplara yatacak? İşte 65 yaş maaşına ilişkin aile Bakanlığından yapılan son dakika açıklamaları…

Sağlık Bakanlığı 419 eski hükümlü işçi alacak Sağlık Bakanlığı 419 eski hükümlü işçi alacak

KASIM AYI YAŞLILIK AYLIĞI ÖDEMELERİ HESAPLARA AKTARILDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş 65 yaş üstü vatandaşların faydalandığı 65 yaş maaşı ile ilgili açıklamalarda bulundu nokta kasım ayı yaşlılık aylığı ödemeleri ile ilgili konuşan bakan Göktaş, ödemelerin hak sahiplerinin hesaplarına aktarıldığını duyurdu. Yüz binlerce vatandaşın faydalandığı yaşlılık aylığı ödemeleri PTT üzerinden ya da Ziraat Bankası IBAN numarası aracılığıyla yapılıyor. 65 yaş maaşı Ocak ayında gelen zam öncesinde 3.490 TL olarak ödeniyor.

KİMLER 65 YAŞ MAAŞI ALABİLİR?

Devletin sağladığı 65 yaş maaşı ödemeleri için başvuru şartları da merak ediliyor. Yaşlılık aylığı ödemelerinden faydalanabilmek için aile Bakanlığı tarafından aranan şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından aranan başvuru şartları arasında 65 yaş üstü olmak, emekli maaşı dahil herhangi bir gelire sahip olmamak, kendisi ya da eşinin üstüne ya da himayesi altında bulunan çocuğunun üstüne herhangi bir mal vardı bulunmamak aranan şartlar arasında yer alıyor. Bu şartları taşıyanlar yaşlılık aylığı almak üzere başvuru yapabiliyor.