Çankaya ilçesinde Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nda kentsel dönüşüm kapsamındaki 7 katlı bina, daha önce iş makineleriyle yıkıldı. Bina enkazında bugün saat 13.30 sıralarında yapılan moloz kaldırma çalışması sırasında, istinat duvarı çöktü.

Gaziosmanpaşa'da toprak kayması: 96 kişi tahliye edildi Gaziosmanpaşa'da toprak kayması: 96 kişi tahliye edildi

Moloz kaldırma sırasında göçük; 1 işçi enkaz altında kaldı
Çökme ile birlikte enkazda göçük oluştu. İş makineleriyle yürütülen çalışmada yer alan işçilerden Rasim Yılmaz, enkaz altında kaldı. İhbar üzerine çok sayıda AFAD ve itfaiye ekibi ile polis ve sağlık görevlileri sevk edildi. AFAD ve itfaiye ekipleri, enkazda arama ve kurtarma çalışması başlattı. Arama çalışmalarına arama kurtarma köpekleri de katıldı. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda enkaz altında kalan işçiye ulaşılamadı. İşçiyi arama çalışmaları sürüyor.

Enkaz altında kalan Rasim Yılmaz'ı kurtarmaya çabalayan ekipler, yaklaşık 3 saatlik çalışma sonucu işçinin cansız bedenine ulaştı. Ekipler, yaklaşık 1 saat süren çalışma sonucu Yılmaz'ın cenazesini enkazdan çıkardı. Cesedin çıkarılması sırasında olay yerinde bulunan Rasim Yılmaz'ın babası Mustafa Yılmaz, annesi ve kız kardeşleri fenalık geçirdi.

Moloz kaldırma sırasında göçük; 1 işçi enkaz altında kaldı
Yılmaz'ın cansız bedeni, olay yerine gelen cenaze aracıyla Ankara Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Editör: Haber Merkezi