Yöresel şarkıların seslendirildiği konserde vatandaşlar halaylar çekip doyasıya eğlendi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere çok sayıda Trakya Hakkarililer Derneği hemşerisi katıldı.

Düzenlenen etkinlik derneğin faaliyetleriyle ilgili sinevizyon gösterisinin izlenmesiyle başladı.

Ardından konuşan Trakya Hakkarililer Derneği Başkanı Servet Yağmur, şunları kaydetti.

“Sözlerime başlamadan önce bu etkinlikte emeği olan çok önemli üç kişiyi sahneye davet etmek istiyorum. Trakya Hakkarililer Derneği Başkan Yardımcısı Cumhur Serviş’i, Kadir Altuğan’ı, Dernek Saymanımız Nevzat Tepe’yi ve yine ailemizin bir ferdi, bu geceyi yaşamamızda büyük emekleri olan esnaf pazarından Ersin Aktaş’ı buraya davet etmek istiyorum. Ben buradan bu 4 yüreğe ve ismini sayamadığım arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Biz bu derneği kurarken şöyle bir hedef koyduk önümüze, kültürleri birbirleriyle buluşturalım. Umudumuz dileğimiz buydu. Biz bu gece bunun birincisini gerçekleştirdik. İkincisi de Trakya’dan bir ekibi bu sefer Hakkari’ye götürüp Hakkari’de bir konser vermeyi düşünüyoruz. İnşallah rabbim nasip ederse Tekirdağ Hakkari arası bir köprü olacak Trakya Hakkarililer Derneği. Tekrar hoş geldiniz, sefa getirdiniz.” dedi.

Etkinliğe katılan Hakkarili Ünlü Komedyen ve Tiyatrocu Metin Keçeci ise şöyle konuştu.

“En zor zamanlarda bile, en kasırgalarda, rüzgarlarda bile davul zurna eşliğinde halaya nasıl durduğumuzu çok iyi biliyoruz. Kendi sıcak yüreklerimizi kol kola güzel büyük çemberler kurduğumuzda mükemmel bir aile olduğumuzu bütün dünyanın gözü önünde paylaşımın, çıkarsızlığın nasıl olduğunu bir bütün olarak yaşamaya devam ediyoruz. Ne kadar söz söylesek azdır ama bir arada oluşumuz her zaman söyleyeceklerimizin üzerinde bir resimdir. Hoş geldiniz.” şeklinde konuştu

Hakkari’ye 20 uzman doktor atandı Hakkari’ye 20 uzman doktor atandı

Açılış konuşmalarının ardından sahneye çıkan Colemerg Collective grubu, şarkılarını seslendirdi.

Colemerg Collective grubu yaklaşık 3 saat süren konserde, katılımcılara keyifli bir akşam yaşattı. Katılımcılar, şarkılar eşliğinde halay çekip doyasıya eğlendi.

Programa Prof.Dr Şinasi Sevmiş, İş insanları İsmail Şahin, Veysi Yetişmez, Sabahattin Baş, Mevlüt Şimşek, Metin Yüzer, av. Habip Aksu, Gül Abbasigil, sanatçı Pınar Aydınlar, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Memiş, Çerkezköy CHP  ilçe Başkanı  Ayfer Dönmez ve İlçe yönetimi, Dem Parti Tekirdağ il Eş Başkanı  Suat Sarı ve il yönetimi, Çerkezköy Dem Parti ilçe Eş Başkanı Kadir Erkan ve yönetim, Gelecek parti İlçe Başkanı Veysel Karakoç, Çerkezköy Belediye Meclis üyeleri Orhan Yazıcı, Erdal Zengin, Yunus Erçi,İstanbul Hakkari Gönüllüler Derneğinden  Başkan Selim Mavi ve yönetimi, Çerkezköy Erzurumlular Dernek Başkanı  Necat İlhan Kapaklı Vanlılar Derneği Selahattin Taş ve çok sayıda davetli katıldı.

Editör: Haber Merkezi