20 Yaş Altı Grekoromen Güreş Milli Takımı, Sırbistan'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda 10 yıl aradan sonra yeniden ilk sırada yer aldı.
Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Novi Sad kentinde düzenlenen organizasyonda 20 Yaş Altı Grekoromen Güreş Milli Takımı; 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazandı.

Bu sonuçla 123 puan toplayan milli takım, 10 yıl aradan sonra yeniden Avrupa şampiyonu oldu. Öte yandan 116 puanla Gürcistan ikinciliği, 93 puanla Azerbaycan ise üçüncülüğü elde etti.

Oğlu tarafından öldürülen Mehmetoğlu Van’da toprağa verilecek Oğlu tarafından öldürülen Mehmetoğlu Van’da toprağa verilecek

U20 Avrupa Şampiyonası’nda, serbest stil 55 kiloda Hakkarili Şervan Çınar, Azerbaycanlı rakibi Rahim Hasanov’u 8-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Güreş Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi Sefer Özatak Genc sporcunun başarısı ile ilgili şunları paylaştı.

" Hakkari Güreş alt yapısında yetişen sonra Rize Türkiye olimpiyat hazırlık merkezine seçilen ve Ankara Aski Spor Kulübüne transfer olan güreşçimizi tebrik ediyoruz.  Aslan parçamızla gurur duyuyoruz. İnşallah Dünya olimpiyatlarında da derece alarak bizi daha da gururlandıracak ve gençlerimize güzel bir örnek olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."dedi.

Muhabir: Zeki Dara