Sakarya ilinde düzenlenen Türkiye Wushu Kung Fu Okul Sporları Şampiyonasında Hakkarili Sporcu Erdem Arhat Demirhan Türkiye birincisi,  Bülent Düzen ise Türkiye ikincisi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonunca Serdivan Spor Salonu'nda yapılan şampiyonada, 50 ilden 959 kız ve erkek sporcu mücadele etti.

Küçük, yıldız ve genç kategorilerinde "sanda" dalında minderde rakipleriyle yarışan sporcular, "taolu" branşında ise en iyi hareketlerini yaparak derece almaya çalıştı.

Wushu Kung-fu Okul Sporları Türkiye Şampiyonası’nda Hakkarili Erdem Arhat Demirhan 28 kg’da Türkiye birincisi, Bülent Düzen ise 45 kg’da Türkiye ikincisi olma başarısı gösterdi.

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara ödülleri verildi. 

Hakkari Valisi Ali Çelik, şampiyonada büyük başarıya imza atan Hakkarili sporcuları tebrik etti.

Hakkari'de mayına basan çoban kurtarılamadı Hakkari'de mayına basan çoban kurtarılamadı

Valiliğin sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan Vali Çelik, "Sporun ve sporcunun şehri Hakkâri’miz başarılara doymuyor. Wushu Kung-fu Okul Sporları Türkiye Şampiyonası’nda Erdem Arhat Demirhan 28 kg’da Türkiye birincisi, Bülent Düzen ise 45 kg’da Türkiye ikincisi oldu.  Hakkari’mize yaşattığınız gurur için sonsuz teşekkürler." ifadelerini kullandı. 

Muhabir: Zeki Dara