Hakkari Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Hizmet Merkezi, ilçelerde etkinliklerine devam ediyor. Bu kapsamda, Şemdinli Sosyal Hizmet Merkezi personeli, köylerde bulunan Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerine önemli konularda eğitimler verdi.

Şemdinli'ye bağlı Aktütün ve Konur köylerinde ikamet eden vatandaşlara yönelik düzenlenen eğitimlerin başlıkları arasında "Evlilik Öncesi Eğitim" ve "Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" yer aldı. Şemdinli Sosyal Hizmet Merkezi Eğitim ve Danışmanlık personeli, bu konularda köy halkını bilgilendirerek farkındalık oluşturmayı hedefledi.

Hakkari Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Şemdinli Sosyal Hizmet Merkezi Eğitim ve Danışmanlık personeli tarafından, İlçemize bağlı Aktütün ve Konur köyünde ikamet eden Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerine “Evlilik Öncesi Eğitim, Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konulu eğitimleri verildi" ifadeleri kullanıldı. 

Bu tür etkinliklerin ilerleyen süreçte de devam etmesi bekleniyor.

Hakkarili Fırat öğretmen 17 yıl görev yaptığı okula veda etti Hakkarili Fırat öğretmen 17 yıl görev yaptığı okula veda etti

Editör: Zeki DARA