Hakkari’de ‘Çocuk’ oyunları şenliği düzenlendi Hakkari’de ‘Çocuk’ oyunları şenliği düzenlendi

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Hakkari Valisi Ali Çelik, mesajında emekçilerin millet ve devlet hayatında yeri doldurulamaz öneme ve kıymete sahip olduğunu vurguladı.

Vali Çelik mesajında şu ifadelere yer verdi: 

"1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü, dünyanın dört bir yanında olduğu gibi ülkemizde de alın terinin, helal kazancın, yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin simgesi olarak; işçisinden esnafına, çiftçisinden memuruna, tüm çalışan emekçi kardeşlerimiz ve vatandaşlarımız ile birlikte kutluyoruz.

Özverili çalışmalarıyla üretimin en önemli unsuru olan işçilerimiz ekonomimizin gelişmesinde, ülkemizin kalkınmasında önemli rol oynamaktadır. Ülkemizin geleceği ve helal kazanç için alın teri döken emekçilerimizin mücadeleleri ülkemizin güçlü yarınları için büyük önem arz etmektedir.

Devletimiz, dün olduğu gibi bugün de bütün üretim alanlarında işçilerimizin, çiftçilerimizin ve çalışanlarımızın yanında olmaya, üretimin öznesi olan emekçilerimize destek vermeye devam etmektedir. Bizler de imkânlarımız dâhilinde çiftçilerimize, üreticilerimize, erkek ve kadın tüm çalışan Hakkârili vatandaşlarımıza her zaman destek olmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle emek ve alın teriyle hayatını kazanarak ilimizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan tüm işçi ve emekçi çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ nü kutluyor; aileleri ve sevdikleri ile birlikte geçirebilecekleri sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür temenni ediyorum."

Muhabir: Zeki Dara