Kurumdan yapılan açıklamaya göre, Hakkari İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, ikinci tabliyesi beton atma aşamasına gelen cami inşaatında incelemelerde bulundu ve çalışanlardan yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

İnşaat ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Fakirullahoğlu hayırsever vatandaşların destek  verdiği  cami inşaatı hızla yükselmeye devam ettiğini söyledi.

İl Müftüsü Fakirullahoğlu, açıklamasının devamında şunları kaydetti. '' Her hayır işinde olduğu gibi Hacı Sait Camii inşaatında da halkımızı yanımızda görmek, maddi ve manevi desteklerini almak bizleri memnun etmektedir. Bilindiği üzere Hacı Sait Camii ilimizin en merkezi yerinde ve cemaat kapasitesi oldukça yüksek olan sembol camilerimizden biridir. İnşaat alanında uzman kişilere yaptırdığımız tetkikler neticesinde caminin olası bir depreme karşı dayanıklı olmadığının tespit edilmesi üzerine ilin valisi ve kanaat önderleri ile yapılan toplantı neticesinde yıkım kararı alındı. Allah’a şükürler olsun ki gerek yıkım ve gerekse yeniden inşa aşamasında bugüne kadar hiçbir nahoş durumla karşılaşılmadığı gibi caminin yeniden inşası için Hakkari Valisi Ali Çelik, resmi kurum ve kuruluşlar ile hayırsever vatandaşlarımızdan maddi manevi her türlü desteği aldık. Caminin tamamlanıp ibadete açılma aşamasına getirilmesi oldukça yüksek maliyetler gerektirdiğinden gerek il içi ve gerekse il dışındaki hayırsever halkımızın desteklerine ihtiyaç duymaktayız. Halkımızın bunu bizlerden esirgemeyeceğine canı gönülden inanıyorum. Bu vesileyle hayır işlerine maddi ve manevi katkı veren ve verecek olan herkese teşekkür eder, camimizin biran önce tamamlanarak ibadete açılmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.'' dedi.

Hakkari'de silahlı kavga: 1  kişi öldü Hakkari'de silahlı kavga: 1 kişi öldü

Muhabir: NİRGÜL UYSAL