Avrupa Birliği (AB), Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İl Özel İdaresi Katı Atık Yönetim Birliği ve Hakkari'deki belediyelerce finanse edilen Akçalı-Bağışlı köyleri arasındaki 43,4 hektarlık alana inşa edilen tesiste incelemede bulunan Hakkari Belediyeler Birliği Başkanı ve Şemdinli Belediye Başkanı Fahri Şakar, burada tesisin işleyişi hakkında bilgi aldı.

Şemdinli Kaymakamı Ateş karne dağıtım törenine katıldı Şemdinli Kaymakamı Ateş karne dağıtım törenine katıldı

Şemdinli Belediye Başkanı  ve Katı Atık Yönetim Birliği Başkanı Fahri Şakar, Hakkari Entegre Katı Atık Tesisi inşaatının  tamamlandığını ve kısa bir süre önce  açılışının yapıldığını söyledi.

Tesisle ilin çöp sorununun çözüme kavuşturulacağını belirten Şakar, şöyle konuştu:

"Tesisimiz 30 yıl boyunca ilimize hizmet edecek. İlimize şimdiden hayırlı olsun. Projenin bu aşamaya gelmesinde emeği olan herkese teşekkür ederim. Çevrenin korunması noktasında herkesin görev ve sorumluluk üstlenmesi gerekiyor." dedi.

Bölgede incemelede bulunan Şemdinli Belediye Başkanı  ve Katı Atık Yönetim Birliği Başkanı Fahri Şakar, Hakkari Katı Atık Birliği Müdürü Çevre Mühendisi Mesrur Demir'den bilgi alarak bölgeden ayrıldı.

Muhabir: Nirgül Uysal