Esendere Belde Belediyesi, 2024 YKS sınavlarına girecek belde sakini 12. sınıf öğrencileri ile mezun olmuş üniversite adaylarının sınav başvuru ücretlerini karşılama kararı aldı.

“Sınırda hizmet var, hizmette sınır yok” sloganıyla her sene öğrencilere destek sağladıklarını kaydeden Esendere Belde Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, şunarı kaydetti.

“Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda hareket ediyoruz. Belediyemiz 2024 yılı YKS sınav ücretlerini geçen sene olduğu gibi bu yılda karşılayacaktır. Biz eğitim alanında belediye olarak her zaman öğrencilerimizin yanında olduk. 2019 yılından bu yana Esendere’de ikamet eden bütün öğrencilerimize burs verdik. Öğrencilerimizin burslarını ilerleyen süreçlerde de vermeye devam edeceğiz. Tüm öğrencilerimizin YKS ücretlerinin yanında yol ücretlerini de biz karşılayacağız. Ana sınıfından son sınıfa kadar tüm öğrencilerimize kaynak desteğinde bulunduk. Her alanda öğrencilerimizin yanında olacağız. YKS sınavına girecek olan tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: NİRGÜL UYSAL