HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ.COM

Kurulduğu günden beri engellilerin sorunları ile yakından ilgilenen ve ihtiyaç sahibi engellilere yardım eli uzatan Hakkari Gençlik engelliler Derneği engelli vatandaşa el uzatmaya devam ediyor.

Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydoğdu, Van Başkale'ye bağlı Aşalan ve Yavrucak köylerin'de ikamet eden Serdar Alkan %99 ve Cüneyt Karadağ %90 Özel Gereksinimli olan Serdar ve Cüneyt için pediatrik tekerlekli sandalye desteğinde bulundu.

Yapılan destek ile ilgili açıklamalarda bulunan Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydoğdu hayırseverlerin desteğiyle temin ettikleri pediatrik tekerlekli sandalyeleri engellilere verdiklerini söyledi.
Aşalan köyünde Alkan ailesinin evine giderek hayırsever vatandaşların desteğiyle alınan pediatrik Tekerlekli Sandalyenin kurulumu gerçekleştirerek Alkan ailesine teslim etti.

Serdar Alkan'ı yeni arabasına bildirip bir süre gezdiren Başkan Aydoğdu,daha sonra %90 Özel Gereksinimli olan Cüneyt Karadağ için de Özel elbak rehabilitasyon merkezi önünde pediatrik tekerlekli sandalyesine teslim ederek her iki özel gereksinimli kardeşimizin artık annelerinin kucağın'da değilde arabasında geleceğinin mutluluğunu yaşayacaklar dedi

Diyarbakır’daki feci kazada 2 kişi öldü Diyarbakır’daki feci kazada 2 kişi öldü

Coğrafya tanımaksızın tüm engelleri aşmak için mücadele ettiklerini ifade eden Aydoğdu, ''Baskale'nin iki köyünde yaşayan özel gereksinimli 2 kardeşimizin pediatrik araba ihtiyacı vardı. Bizlere ulaşan maddi durumu iyi olmayan bu ailelerin çocukları için hayırseverlerden gelen yardımlarla pediatrik tekerlekli sandalye arabalarını alıp kendilerine ulaştırdık. Dernek olarak bizim amacımız coğrafya tanımaksızın tüm insanlara ulaşmak istiyoruz. Özel gereksinimli arkadaşlarımızı topluma kazandırmak için çalışıyoruz.Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum.'' diye konuştu.
Serdar Alkan ve Cüneyt Karadağ'ın aileleri ise kendilerine ulaşan derneğe ve hayırsever vatandaşlara teşekkür ederek, " çocuklarımız doğuştan engellidir. Fizik tedavi görüyor. Okula gidiyor. Araba ihtiyacımız vardı, sağolsun Hakkari'den gelen arkadaşlar bizim ihtiyacımızı karşıladı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun" dedi.