Olay dün Başkale ilçesine 70 kilometre uzaklıktaki Oğulveren Mahallesi'ndeki yaylada meydana geldi.

Oğulveren Mahallesi ile Mazılı mezrasında oturanlar arasında uzun süredir devam eden 'yayla arazisi' meselesi nedeniyle tartışma çıktı. İki yerleşim yerinde oturanlar, koyun sağmak için gittikleri yaylada kavga etti.

Kadınların da karıştığı taşlı sopalı kavgada 1'i kadın, 3 kişi yaralanırken, ihbarla bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası hastaneye kaldırılırken, jandarma bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

Başkale'ye bağlı Oğulveren köyünde, köylüler arasında çıkan yayla kavgasın sonrası devereye giren Sılehi Aşireti Lideri Mehmet Alayı Atlı olayın büyümesi engellendi.

Olaya karışan taraflar ve mülki idari amiri ile görüşen Atlı tarafların barıştırılması için bölgenin kanaat önderleri ile görüşmeler de yaptı.

Yaşananlara ilişkin yazılı açıklama yapan Sılehi Aşireti Lideri Mehmet Alayı Atlı, olayın meydana geldiği ilk anda devreye girdiğini iki taraf arasında sükuneti sağlamak için çaba gösterdiğini belirtti.

Zap'a düşen güvenlik korucusu kurtarılamadı Zap'a düşen güvenlik korucusu kurtarılamadı

Atlı, olayın yatışmasında emekleri olan Başkale Kaymakamı, kolluk kuvvetleri, aile büyükleri, AK Parti ilçe başkanı ve köy sakinlerine teşekkür etti.

Editör: Haber Merkezi