Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'ın iletişim ofisi, Ankara'da DEM Parti'nin Mansur Yavaş'ı desteklediğine dair sahte afişler dağıtıldığını açıkladı.

Hazırlanan sahte afişte DEM Parti'nin ABB Eş Başkan adayı Öztürk Türkdoğan'ın resmine yer verildi ve DEM Parti'nin seçimde Mansur Yavaş'a destek vereceği yazıldı.

Bahçeli: 'Yerelde iktidar olduk' diyenler hayal alemindedir Bahçeli: 'Yerelde iktidar olduk' diyenler hayal alemindedir

Konuyla ilgilibir açıklama yayımlayan Yavaş'ın ofisi, sahte afişleri gören yurttaşların polise başvurmaları ve afişleri karakollara teslim etmeleri istendi.

Açıklamada, sahte afişler hakkında suç duyurusunda bulunulacağı da aktarıldı.

Mansur Yavaş: Seçimi kaybedeceklerini anladılar, sahtekarlığa başvuruyorlar

Yenimahalle'deki seçim çalışması öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ABB Başkanı Mansur Yavaş da konuyla ilgili açıklamada bulundu. DEM Parti'ye ait olduğu ileri sürülen sahte "Mansur Yavaş'a destek" afişlerinin sorulması üzerine Yavaş, "2014-2019 seçimlerinde hep bunlarla uğraştık. Seçimi kaybedeceklerini anlayınca böyle sahtekarlıklara başvuruyorlar. Çünkü halkın karşısına çıkıp onlardan oy isteyecek yüzü olmayanlar bu tür oyunlara başvuruyorlar. Bunu yapanları da Allah'a havale ediyoruz, seçmene havale ediyoruz. Bunlarla seçim falan kazanamazlar. Allah'ın izniyle açık ara kazanacağız" ifadelerini kullandı.

Yavaş, bu konuda herhangi bir yasal adım atıp atmayacaklarına ilişkin soruya, "Tabii, biz gördüklerimizi savcılığa vereceğiz, bu afişi yapanlar ve basanlar hakkında" yanıtını verdi.

Öte yanadan MA'ya konuşan DEM Parti'nin Ankara adayı Türkdoğan, "Sahte afişleri de gördük. Gerçekten inanılmaz. Ankara halkının bu tarz sahte afişlere itibar etmeyeceğini biliyorum. Partimiz bu konuda suç duyurusunda bulunacak" dedi.

Editör: Haber Merkezi