AK Parti'nin Hakkari'de düzenlediği mitingte, İl Başkanı Zeydin Kaya, Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez, Eski Tarım Bakanı Mehdi Eker ile  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz birer kouşma yaptı.

AK Parti Hakkari İl Başkanı Zeydin Kaya konuşmasında, "gecikme nedeniyle özür diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanı Hakkarililere müjde verecek. TYP kapsamında 2 bin kişi işe alınacak."

VEDAŞ Duyurdu! Hakkari'de 2 gün kesinti olacak VEDAŞ Duyurdu! Hakkari'de 2 gün kesinti olacak

TYP KAPSAMINDA 2 BİN KİŞİ İŞE ALINACAK

AK Parti Belediye Başkan Adıyı İsmet Ölmez, Kürtçe konuşmasında, "Hakkari'nin en genç nüfusa sahip ve işsizliğin en çok olduğu bir ildir. Sınır kapıları ile ilgili sorunları Sayın Cumhurbaşkanına ileteceğiz. TYP kapsamında 2 bin kişi işe alınacak. Ben kürdüm babam da kürt, beraber yaşamayı bilirsek Kürt-Türk olmanın bir önemi yok. Bana belediyenin diplomasını verdiğinizde Cumhurbaşkanının önüne bırakacağım. Cumhurbaşkanı geliyor, destek verin taleplerinizi iletelim. Cumhurbaşkanı Erdoğan hava muhalefeti nedeniyle karayolu ile Hakkariye geliyor. Cumhurbaşkanı yollarımızı görecek. Ben bir vakıf kuracağım. Eğitime hizmet vereceğim. Ben ne kazandıysam Hakkari'ye yatırım yapacağım."

KANDİL İLE KAYYUM ARASINDA SIKIŞMAYALIM

Eski Tarım Bakanı Mehdi Eker, "15 gün sonra sandığa gideceğiz. Şimdi Hakkariye hizmet edecek belediye reisi seçeceğiz. Günlük belediye hizmetlerini kim yapacak. Sizin desteğiniz ve gücünüzle İsmet Ölmez seçilecek. Hakkari'yi kandil ve kayyum arasına sıkıştırmayalım."

TÜRKİYE YÜZYILI HAKKARİ YÜZYILI OLSUN

Cumhurbakanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "sizlerle Hakkarilerle gurur duyuyoruz. İsmet bey samimi bir konuşma yaptı. Biz hayata geçirilecek projeler için destek vereceğiz. 31 Mart tarihi önemli bir gün olacak İsmet bey güzel projeler hazırlamış. Şehir büyüyecek, gençler istihdam edilecek. Batıda ne varsa Doğuda da o olacak dedik. Doğuya Güneydoğuya yatırım yapıldı, hizmet edildi. havaalanımız var, her yerde hizmet anlayışı ile hareket ediyoruz. Hakkari Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak. Artık Hakkari'nin başka şeylerle anılmasını istemiyoruz. Güvenin olmadığı yerde ne demokrasi ne de iş olur. Hakkari birliğin ve kardeşliğin şehridir. Yerel seçimlerde desteğinize ihtiyacımız var. Adayımız İsmet beyin projelerini duydunuz. Sözünüz erdir. Bizim laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyanlara ihtiyacımız var. Biz insanlara efendilik yapmaya değil, biz insanlara hizmetkar olmaya geldik. Türkiye yüzyılı diyeceğiz, Hakkari yüzyılı diyeceğiz. Bu seçim bir fırsattır."

Kaynak: HABER MERKEZİ