• Hakkari12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TEMA Vakfı Hakkari’de faaliyetlerine devam ediyor 
09 Ekim 2020 Cuma 16:32

TEMA Vakfı Hakkari’de faaliyetlerine devam ediyor 

TEMA Vakfı Hakkari Merkez İlçe Sorumluluğuna Hasan Saç göreve getirildi.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ - HİKMET TEMEŞ

Göreve başlayan Saç ,TEMA Vakfı’nı temsil etmekten büyük bir gurur duyduğunu söyledi. 

Ülke genelinde 880 bini aşkın gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı'nı ilçede temsil etmek büyük bir mutluluk. Bu büyük sorumluluk ile ilçenin , başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıklarının korunmasına dair bilinci geliştirmek için tüm çalışmaları gönüllü ekiple birlikte sürdüreceğini belirten Saç açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi. 

''İl Temsilciliği ekibimizi destekleyerek, onlarla birlikte çalışmalarımızı daha güçlü sürdüreceğiz. Bu kapsamda öncelikle, Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA, Genç TEMA ve Mezun TEMA gruplarını oluşturarak gönüllü sayımızı artırmayı ve ilçemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızı gerçekleştirmek için her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Bu sebeple kalbi doğa için atan herkesi TEMA Vakfı gönüllüsü olmaya çağırıyoruz.''dedi. 

Ayrıca TEMA Vakfı Hakkari Merkez İlçe Sorumluluğu ekibi, yaşanabilir bir gelecek için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütmek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunmasını sağlamak için çalışıyor. 

Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı'nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim