• Hakkari-11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özal'ın Hakkari temasları
22 Kasım 2021 Pazartesi 19:51

Özal'ın Hakkari temasları

8. Cumhur Başkanı Merhum Turgut Özal’ın oğlu 21. Dönem Malatya Milletvekili Ahmet Özal bir dizi temas için geldiği Hakkari'de önemli mesajlar verdi.

İRFAN TEMEŞ-HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ

Bir dizi temas ve inceleme için Hakkari'ye gelen 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, İl Emniyet Müdürü Salavat Mete Pınar, Durankaya Belediyesi eski Başkanı ve Slehi Aşireti Reisi Fatih Keskin, Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Başkanı Servet Taş ve Hakkari Doğu Anadolu Bölgesi Gaziler ve Şehit Aileleri Federasyonu Genel Başkanı Abdurrahman Er'i makamında ziyaret etti.

Çarşı merkezinde esnaflarla bir araya gelen Özal vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Daha sonra Durankaya Belediyesi eski Başkanı Fatih Keskin'in ofisinde gazeteciler ile bir araya gelen Özal, kentteki temaslarına ilişkin açılamalarda bulundu. Gazetecilerin sorun ve sıkıntılarını dinleyen Özal, "Hakkari’de valilik, emniyet, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderlerini ziyaret ettim. Buradaki meseleler ili ilgili bilgi alıyorum. Ben hiçbir siyasi parti adına gezmiyorum. Hiçbir siyasi parti ile ilişkim yok ve üyesi de değilim" dedi.

Bütün kesimler ile görüştüğünü belirten Özal, "Fikrimi söylüyorum. İktidar muhalefet benim için fark etmiyor. Benim için hepsi aynı. Bu bölgelere 80’lı yıllarda itibaren rahmetli babamın çok büyük çalışmaları ve katkıları olmuş. Sınır ticareti babamdan sonra kapandı açılması lazım tekrardan. Para gelmiyor akması gerekir. Onunla ilgili bilgiler topluyorum. Bunları Ankara ve İstanbul’da ilgili yerlere ulaştıracağım. Bu bölge ile ilgili kötü bir algı ve ön yargı var. Bundan dolayı insanlarda buralara gelmiyor. Terörün devam etmesi insanların ölmesi hiç iyi değil kim olursa olsun. Buranın insanları güzel buradaki ön yargıyı kırmak gerekir. İnsanlar yatırım için buraya gelmesi gerekir, korkmayın denilmesi gerekir. Buralar güzel yerler. Burada para kazanan insanlar batıya yatırım yapıyor. Herkesi buraya teşvik etmek lazım. Birilerinin artık bunları bürokrasilere konuşması lazım” şeklinde konuştu.

Durankaya eski Belediye Başkanı Fatih Keskin de Rahmetli Turgut Özal’ın bölgede çok sevildiğini ve halen evlerinde kendisine ait fotoğrafların bulunduğunu söyledi. Keskin, ”Rahmetli Özal çok seviliyordu. Bölgemizi elektriğe kavuşturdu ve sıkı kapılarını açtı. Yediden yetmişe herkes kendisini halen seviyor ve rahmetle anıyor” dedi. Hakkari Ticaret Odası Başkanı Servet Taş'ı da makamında ziyaret eden Özal HATSO üyelerinden kentin sorunları hakkında bilgi aldı. Hakkari Doğu Anadolu Bölgesi Gaziler ve Şehit Aileleri Federasyonu Genel Başkanı Abdurrahman Er’de makamında ziyaret eden Özal, yoğun bir ilgi ile karşılandı. Genel Başkan Er,”Biz bölge halkı olarak her zaman Rahmetli babanızla gurur duyuyoruz iftihar ediyoruz. Sizlerde sayın Cumhurbaşkanımızın emaneti olarak sayın Cumhurbaşkanımıza verdiğimiz kıymeti size de sunuyoruz. Sizde bizim için çok değerlisiniz. Biz sizin yanınızdayız bölge halkıda bizde sizi seviyoruz ve sizin yanınızdayız” dedi.

1-140.jpg

 

 

4-081.jpg

5-048.jpg

7-018.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim