• Hakkari12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari´de TEOG değerlendirme toplantısı yapıldı
16 Haziran 2017 Cuma 21:00

Hakkari´de TEOG değerlendirme toplantısı yapıldı

Hakkari’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının yıl sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Hakkari’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının yıl sonu değerlendirme toplantısı yapıldı

Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun şube müdürleri Ayhan Turgut, Sait Ediş, Abdülmecit Yılmaz, ilçe şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
 
Toplantıda, Kasım 2016 ile Nisan 2017 tarihlerinde yapılan TEOG sınavlarının detaylı ve karşılaştırmalı sonuçları değerlendirildi. Sonuçlarda, okulların her biri diğer okullarla bulunduğu ilçeyle ve Türkiye ortalaması ile karşılaştırıldı.Merkez ilçe ise, diğer ilçelerle ve Türkiye ortalamasıyla değerlendirildi. 

Toplantının ağırlıklı olarak öğretim ve akademik başarı amaçlı olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, tablonun ve fotoğrafın çok net olduğunu, okulların ve genel itibariyle ilin başarı durumunun iyi olduğunu, bundan sonraki süreçte daha iyi olması için yapılması gereken çalışmaların gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Durgun, “Bir araya geldiğimiz bu gün hesap yada hesaplaşma günü değildir. Kendimizi görebilme, değerlendirme, neyi yaptık, neyi yapabiliriz, daha iyi nasıl olmamız gerektiğini öğrenebilme günüdür. Dolayısıyla burada göstereceğimiz tablo ve üzerinde yapacağımız konuşma kimin bizim için birinci, sonuncu olduğu değil hangi arkadaşımızın, hangi okulumuzun yada il geneli, bizler yada branş itibariyle neyi yapmışız, neyi eksik bırakmışız, neyi daha fazla yapmamız gerektiği ile ilgili durumu görmektir. Genel olarak başarı tablomuz iyi. Başarı oranlarını yükselten okullarımıza teşekkür ediyorum. Ancak 2017-2018 eğitim öğretim yılında yapılacak TEOG sınavlarında başarının daha da yükseltilmesi için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekiyor" şeklinde konuştu. 

14214003_img_0012.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim