• Hakkari3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari’de “Serhat vilayeti Hakkari” sempozyumu düzenlenecek
25 Nisan 2019 Perşembe 22:56

Hakkari’de “Serhat vilayeti Hakkari” sempozyumu düzenlenecek

Hakkari’de “Cumhuriyet Devrinin Bir Serhat Vilayeti Hakkari” konulu uluslararası bir sempozyum düzenleneceği belirtildi.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Hakkari’nin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtım ortamının sağlanması amaçlanan sempozyumda Hakkari tarihi, idari, siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel yapısı anlatılacak.

Hakkari İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yaptığı açıklamada, Hakkari'de Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi tarafından Hakkari Valiliği, Hakkari Üniversitesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ev sahipliğinde 02-04 Mayıs 2019 tarihlerinde yurt içi ve yurt dışı üniversitelerden bilim insanlarının, diğer kurum ve kuruluşlardan araştırmacıların katılımlarıyla “Cumhuriyet Devrinin Bir Serhat Vilayeti Hakkari” konulu uluslararası sempozyum düzenleneceğinini duyurdu.

Hakkari Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenleneceği belirtilen açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Tarihi ve coğrafi zenginlikleri, gün yüzüne çıkarılmayı bekleyen değerleri ile dikkat çeken Hakkari üzerine yapılan araştırmalara her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Düzenlenecek sempozyum ile Hakkari'ye yönelik çalışmalardan yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde fayda sağlanması beklenmektedir. Sempozyumun amacı 1876'dan günümüze Hakkari'nin tarihi, idari, siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel yapısını inceleyen araştırmacılara çalışmalarını sunabilecekleri, ulusal ve uluslararası düzeyde duyurup tanıtabilecekleri bir ortam sağlamaktır." denildi.

Sempozyuma tüm vatandaşların davetli olduğu belirtildi.

1-096.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim