• Hakkari29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari'de "Okulum Temiz Programı" tanıtım toplantısı yapıldı
11 Ağustos 2020 Salı 14:39

Hakkari'de "Okulum Temiz Programı" tanıtım toplantısı yapıldı

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 'Okulum Temiz Programı' tanıtım toplantısı düzenledi.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Hakkari’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü, "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu"na yönelik okul müdürleriyle bir toplantı düzenledi.

Yeni Öğretmenevi Hizmet Binasında düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, şube müdürleri ile okul müdürleri katıldı.  Toplantıda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, her eğitim kurumun kılavuzdaki bu standartları uygulamaktan sorumlu olduğunu kaydetti. 

Müdür Gür,"Kılavuz, yeni dönemde okullarımıza rehberlik edecek, hijyen ve enfeksiyon konularında okulların kurumsal sorumluluklarını yerine getirmesi için sağlıklı bir rehber olacak. Koridorlar, öğretmenler odası, sınıflar, ıslak mekanlar, bahçe gibi hangi mekan olursa olsun TSE standartlarında olacak. Tedbirleri uygulayarak denetimden geçen okullara “ Okulum Temiz Belgesi” verilecek. Kamuoyuna ve ailelere karşı sorumluluğumuz ve mesuliyetimizin farkında olarak bunun yerine getirilebilmesi için ihtiyaç duyulan her türlü desteğin okullara vereceğiz. Öğrencilerin kişisel bakım ve becerilerinin önemlidir. Bunun için okullarda bir uyum programı başlatacağız. Çocuklara kişisel temizliğin önemi konusunda farkındalık sağlamak için içerikler vereceğiz. "Kılavuz, kurumlara ve hizmetlere yönelik hazırlandı. Veliye, öğrenciye ve öğretmene yönelik özel, ayrı kılavuzlar da hazırlanacak. Kılavuzun uygulamasında gösterecekleri çabalar için şimdiden okul müdürlerine, öğretmen, veli ve öğrencilere başarılar dilerim. Ayrıca okulların açılması için her türlü hazırlığımızı çok yüksek bir dikkatle devam ettiriyoruz" ifadelerini kullandı. 

bfdb5bb8-95c3-4aac-9795-3c7e679d5f00.jpg

cbc5ae98-f456-4969-99ac-5716a1ac25ed.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim