• Hakkari-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari'de “KÜSİ” çalıştayı sona erdi
14 Haziran 2019 Cuma 02:56

Hakkari'de “KÜSİ” çalıştayı sona erdi

Hakkari'de, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında kente faaliyet gösteren sektörlerin problemlerinin ele alındığı“1. Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Kapsamında Sektör Çalıştayı” sona erdi.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında, Hakkari'de faaliyet gösteren sektörlerin karşılaştıkları sorunların tespiti ve bu sorunların çözümlerine yönelik “1. Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Kapsamında Sektör Çalıştayı” 12-13 Haziran 2019 tarihlerinde Hakkari Ticaret ve Sanayi Odasında 5 sektör için 5 oturum halinde gerçekleştirildi.

Hakkari Valiliği, Hakkari Üniversitesi, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB Müdürlüğü, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası, DAKA Hakkari Yatırım Destek Ofisi, Hakkari Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, İŞKUR İl Müdürlüğü ve SGK İl Müdürlüğü tarafından desteklenen ve düzenlenen çalıştayda imalat, gıda, maden, enerji, otomotiv, tamir ve onarım gibi sektörlerin temsilcileriyle bir araya gelindi. Çalıştaya 60’tan fazla sektör temsilcisi katılım sağladı.

Çalıştayda Hakkari Üniversitesinden KÜSİ İl Temsilcisi Dr. Öğretim Üyesi Halil GÖR, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat KOCA ve KOSGEB Müdürü Cihat GÜR, KÜSİ’nin tanıtımı ve işlevi, teşvik ve destekler hakkında birer sunum yaptı. Her sektörün ayrı olarak değerlendirildiği ve akademisyenlerin moderatörlük yaptığı oturumlarda sektör temsilcileri ve katılımcı kurumların temsilcilerinin buluşması sağlandı. Sektörlerin sorunları ve çözüm önerileri tartışılarak bir sonuç raporu hazırlandı. Hazırlanan çalıştay raporunun ilgili mercilerle paylaşılarak sonuç odaklı faaliyetlerin gerçekleştirileceği ve çalıştayın gelecek yıllarda da tekrarlanacağı ifade edildi.

img_2020.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim