• Hakkari18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari’de fırın ve pastanecilere hijyen eğitimi
15 Mart 2018 Perşembe 22:00

Hakkari’de fırın ve pastanecilere hijyen eğitimi

Hakkari İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kent merkezinde fırıncılık ve pastane mamulleri üreten işletmecilere hijyen eğitimi verildi.

HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Kurumun Toplantı Salonu’nda düzenlenen hijyen eğitimine Hakkari İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Vahap Şimşek, Gıda ve Yem Şube Müdürü Cengiz Orakçı, Şube personelleri ve kent merkezinde faaliyet gösteren fırın ve pastane mamulleri üreten işletmeciler katıldı.

İl Müdür Vahap Şimşek burada yaptığı açıklamada, gıda üretim işletmelerinde halk sağlığı açısından hijyen ve hijyen kurallarına uymanın önemine dikkat çekti. Şimşek, “Bu konudaki eğitimlerde sürekliliğin sağlanması açısından kurum olarak ellerinden gelenin en iyisini yapma konusunda çalışma arkadaşları ile beraber işletmecilerin hizmetindeyiz. Eğitimlere hassasiyet gösterip katılım sağlayan siz değerli işletmecilerimize teşekkür ederim” dedi.

Gıda Mühendisi Rüya Akgök ve Gıda Mühendisi Yeliz Göcen tarafından "Fırıncılık ve Pastane Mamulleri Üreten İşletmeler için Hijyen Eğitimi'' sunumu slayt gösterimleri ile devam etti. Eğitimde; mevzuat kapsamında işletmelerin uyması gereken hijyen ve sanitasyon kuralları, gıda zehirlenmelerine karşı alınabilecek önlemler, zehirlenmelere sebep olabilecek unsurlar ve kural ihlali durumunda uygulanacak idari yaptırımlar üzerinde duruldu.

Toplantı katılımcıların soru ve sorunlarına cevaplar verilerek sonlandırıldı.

haber-2-020.jpg

haber-3-019.jpg

haber-4-022.jpg

haber-6-005.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim