• Hakkari7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari’de “Çocuk Koruma Kanunu”  İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı
12 Ağustos 2017 Cumartesi 16:00

Hakkari’de “Çocuk Koruma Kanunu” İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Hakkari’de 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu 2017 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

HABER: HİKMET TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Bekir Abacı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kızılkaya, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şirin Keleş, İl Jandarma Komutanlığından Astsubay Müslüm Aytaç, İl Sağlık  Müdür V. Hanife Üzel Taş, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Kızılkaya ve SYDV Müdürü Vedat Ali Ertuş katıldı.

Hakkâri Sosyal Hizmet Merkezi Müdür V. Ercan Mavigöz, Sosyal Çalışmacı Sabah Turan kurul üyelerine 2017 yılı 3. Dönem İl Koordinasyon toplantısında alınan kararlar ve kararlar doğrultusunda yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Sosyolog Yazgülü Yaşar ise Hakkari genelinde yapılmış olan GZFT anket çalışmasına ilişkin elde edilen verileri İl Koordinasyon üyeleri ile paylaştı. 

Toplantıda 5395 Çocuk Koruma Kanunu çerçevesinde çocuklara ilişkin gündemde yer alan sorunların çözümüne ilişkin hangi sosyal hizmet modellerinin uygulanabileceği konusunda gerekli bilgi alışverişinde bulunulmuş olup yapılması planlanan çalışmalar kararlaştırıldı.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim