• Hakkari-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari'de “Arapça metin okuma ve şiir yarışması” düzenlendi
08 Mart 2019 Cuma 15:50

Hakkari'de “Arapça metin okuma ve şiir yarışması” düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen imam hatip okulları arası “Arapça metin okuma ve şiir yarışması” Hakkari’de de yapıldı.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında zorunlu dersler arasında yer alan Arapçanın Kur’an-ı Kerim dili olması, İslami kaynaklar açısından temel teşkil etmesi ve kullanımı yaygın bir dil olması sebebiyle sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler aracılığıyla öğretimini desteklemek, öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla her yıl  81 ilde düzenlenen “Arapça metin okuma ve şiir yarışması” Hakkari’de de gerçekleştirildi.  

10. Arapça etkinlikleri kapsamında Hakkari Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde düzenlenen yarışmaya, İl  Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür,  Din Öğretimi Şube Müdürü Abdülmecit Yılmaz,  Hakkari Merkez, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinden Anadolu İmam Hatip Liseleri katıldı.

Kur´an-ı Kerim tilavetinin okunması başlayan yarışmada Hakkari Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Fatma Abbasigil'in program akışını sunması ile devam etti.

“Arapça Metin Canlandırma ve Arapça Şiir” şeklinde iki kategori halinde düzenlenen yarışmada Yüksekova Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci olurken, TOBB Hüseyin Çelik Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Seyyid Abdullah Şemdinli Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu.

Öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür ve Şube Müdürü Abdülmecit Yılmaz tarafından verildi. 

yarisma-(2)-001.jpg

yarisma-(3)-001.jpg

yarisma-(4)-001.jpg

08083741_21.jpg

yarisma-(5)-001.jpg

yarisma-(6).jpg

yarisma-(7).jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim